Menteşe’yi Bir de Bizden Dinleyin

Muğla Müzisyenler Derneği projesi kapsamında Menteşe Belediyesi’nin destekleriyle hazırlanan “Menteşe İçin Çal” klibi Menteşe Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarında yayınlanmaya başladı.

Muğla Müzisyenler Derneği projesi kapsamında Menteşe Belediyesi’nin destekleriyle hazırlanan “Menteşe İçin Çal” klibi Menteşe Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarında yayınlanmaya başladı. Muğla Müzisyenler Derneği üyesi toplam 27 yerel sanatçının Kerimoğlu Evi, Belen Kahvesi, Saburhane Meydanı, Damla Deresi gibi tarihi ve kültürel destinasyonlarda yöre türkülerini seslendirdiği klip kısa zamanda yüzlerce beğeni aldı.

Menteşe İçin Çal projesi kapsamında Muğla Müzisyenler Derneği üyesi toplam 27 yerel sanatçı, Menteşe’nin kültürel, tarihi ve doğal alanlarında farklı enstrümanları ile Muğla türkülerini seslendirdi.

Toplam 10 dakikalık “Menteşe İçin Çal” isimli klibin çekimleri Kerimoğlu Evi, Belen Kahvesi, Saburhane Meydanı, Akbük Koyu, Damla Deresi gibi tarihi ve kültürel destinasyonlarda yapıldı. 

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, klibin kent kültürüne ve folklörüne önemli katkılar sağlayacağını belirterek, “Menteşemiz muhteşem doğası, 400 tescilli korunmuş binası, tarihi Arastası başta olmak üzere pek çok yaşayan tarihi yapıya ev sahipliği yapıyor. Amacımız deniz, kum, güneş turizm üçlemesinin dışında kültür turizminde de bir marka haline gelmek. Proje ile başta Kerimoğlu Evi, Belen Kahvesi, Saburhane Meydanı, Damla Deresi gibi destinasyonlarımızın ve kültürümüzün tanıtımını amaçlıyoruz.” dedi.

Toplam 10 dakikalık Menteşe İçin Çal isimli klip Menteşe Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarında paylaşılmasının ardından yüzlerce beğeni ve paylaşım aldı.