Menteşe Belediyesi’nden Avrupa Çıkarması

Menteşe Belediyesi uluslararası projelerin paydaşı olmaya devam ediyor.

Menteşe Belediyesi’nden Avrupa Çıkarması
Menteşe Belediyesi’nden Avrupa Çıkarması

Menteşe Belediyesi uluslararası projelerin paydaşı olmaya devam ediyor.

Bu kapsamda ‘Erasmus Plus K154 Gençlik Projesi’, ‘Bugünün Gençleri Geleceğin Meslekleri’ ve ‘Menteşe’de Gençler İşte’ Projeleri’nin paydaşı olarak belediye personeli 1 eğitmenin Litvanya’ya, 1 proje koordinatörünün Belçika ve Hollanda’ya, 1 proje uzmanının ise İspanya’ya gönderilmesi belediye meclisinde oy birliği ile kabul edildi.

Mayıs ayı belediye meclisi toplantısında 3 belediye personelinin uluslararası projelerde görevlendirilerek, Avrupa’nın farklı şehirlerine gitmeleri oy birliği ile kabul edildi. 

Bu kapsamda 1 eğitmen personel, Milli Eğitim Müdürlüğü paydaşlığındaki Erasmus Plus K154 Gençlik Projesi kapsamında belirlenen 9 genç ile birlikte, Litvanya’ya giderek gençlerin demokratik hayatın içerisinde gözlem yapması ve sorunlarının bu yolla çözülmesi temalı projede görev yapacak. 

‘Bugünün Gençleri Geleceğin Meslekleri’ projesi kapsamında proje koordinatörü olarak Belçika ve Hollanda’ya gidecek diğer belediye personeli ise; gençlerin dijitalleşme ve inovasyon aracılığı ile teknolojik ve ekonomik değişimlerde aktif rol alarak, geleceğin mesleklerine hazırlanmalarını sağlayacak. 

Bir diğer proje olan ‘Menteşe’de Gençler İşte’ projesi kapsamında İspanya’ya gidecek proje uzmanı belediye personeli ise beraberindeki 9 kişi ile birlikte, İspanya’daki yiyecek içecek sektörü ile ilgili başarılı projelerin incelenmesi görevlerinde bulunacak.