Dünyanın En Güzel Koylar Birliğine Bodrum'dan Merhaba

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Dünyanın En Güzel Koyları Birliği Yönetim Kurulu toplantısına zoom üzerinden katıldı.

Dünyanın En Güzel Koylar Birliğine Bodrum'dan Merhaba
Dünyanın En Güzel Koylar Birliğine Bodrum'dan Merhaba
Dünyanın En Güzel Koylar Birliğine Bodrum'dan Merhaba

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Dünyanın En Güzel Koyları Birliği Yönetim Kurulu toplantısına zoom üzerinden katıldı. Başkan Aras, konuk olarak katıldığı toplantıda Bodrum ve Bodrum Belediyesi'nin faaliyetleri hakkında birlik üyelerine bilgi verdi.

Dünyanın önemli turizm destinasyonlarını bir araya getiren ve bu önemli destinasyonların tek bir ses olarak uluslararası platformda temsiliyetini sağlayan Dünyanın En Güzel Koyları Birliği, pandemi dolayısıyla yönetim kurulu toplantısını zoom üzerinden gerçekleştirdi. Toplantıya Portekiz'in Setubal kenti Belediye Başkanı Maria Das Dores Meira, Fransa'da bulunan Mont Saint-Michel Belediye Başkanı Louis Thebault ve yine Fransa'dan Vannes kentinin Belediye Başkanı David Robo ile birlikte konuk olarak katılan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bir dönem birliğin başkanlığını da yapan ve şu an genel sekreterlik görevini yürüten Galip Gür'e de teşekkür ettiği konuşmasında, bir turizm destinasyonu olarak Bodrum’u anlattı ve Bodrum Belediyesi'nin faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Başkan Aras, Dünyanın En Güzel Koyları Birliği yönetim kurulu üyelerini Bodrum'da ağırlamak istediğini söyleyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi;

" Kuruluşundan bu yana bu önemli birliğin bir parçasıyız. Bundan sonraki süreçte de Dünyanın En Güzel Koyları Birliği ile işbirliğimizi geliştirmekten ve her türlü desteği sağlamaktan mutluluk duyacağız. Göreve geldiğimizden bu yana çevre ve sürdürülebilirlik konuları en önemli önceliklerimizden olmuştur. Bu çerçevede de önemli uluslararası projeler başlattık ve çalışmalarımızı bu kapsamda sürdürmeye devam edeceğiz. "

Konuk belediye başkanlarının konuşmalarının ardından Dünyanın En Güzel Koyları Birliği Yönetim Kurulu toplantısı Kanada'dan Michel Bujold başkanlığında devam etti.