Bodrum’a “Müfettiş” Geliyor

Bodrum’a “Müfettiş” Geliyor
Bodrum’a “Müfettiş” Geliyor
Bodrum Haber
Bodrum Haber
PiSiSoft | Bodrum Web Tasarım, Mobil Uygulama ve Yazılım Hizmetleri

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü öğrencilerinin rol aldığı, Doktor Öğretim Üyesi Filiz Çevik Tan’ın yönettiği “Müfettiş” adlı oyun 27 Mart 2018’de saat 16:00’da  Bodrum G.S.F Şükran Rauf Nasuhoğlu Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da  ücretsiz olarak seyirci ile buluşacak.

Nikolay Vasilyeviç Gogol’ün yazdığı “Müfettiş” adlı oyunda Çarlık Rusya’sının yozlaşmış bürokratik ilişkileri ve rüşvet ağı komik bir dille eleştirilir. İlçeye kimliğini gizleyerek bir müfettişin geleceğini öğrenen Kaymakam, Posta Müdürü, Düşkünler Evi Müdürü, Savcı ve Öğretmen yarattıkları çarpık sistemin anlaşılmaması için panikle hazırlıklara başlarlar. Yanlış anlamalarla gittikçe düğümlenen oyun, eğlenceli sahneler ve sürpriz gelişmelerle şaşırtıcı bir şekilde sonlanır.

Gogol bu oyunu yaşadığı dönemde Rusya’daki çarpık sisteme  dikkat çekmek için yazmıştır. “Müfettiş” adaletsizlikleri, rüşveti ve yolsuzluğu eleştirmesi bakımından evrensel bir nitelik taşır. Yazıldığı tarihten bugüne dünyada ve ülkemizde pek çok kez sahnelenmiş ve her defasında seyirciden yoğun bir ilgi görmüştür.

Kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler için oyun, 30 Mart 2018 tarihinde saat 19:00’da Herodot Kültür Merkezi’nde bir kez daha ücretsiz olarak seyirci ile buluşacak.