Mutlu Çocuklar Umutlu Yarınlar

Menteşe Belediyesi’nin farkındalık yaratan “Mutlu Çocuklar, Umutlar Yarınlar” projesi ile kırsalda yaşayan çocuklar ilk kez sinemayla tanışıyor.

Mutlu Çocuklar Umutlu Yarınlar
Mutlu Çocuklar Umutlu Yarınlar

Menteşe Belediyesi’nin farkındalık yaratan “Mutlu Çocuklar, Umutlar Yarınlar” projesi ile kırsalda yaşayan çocuklar ilk kez sinemayla tanışıyor. Proje kapsamında kırsal mahallelerde yaşayan 8 -13 yaş arası 700 çocuk, sinemaya gidiyor, bilim parkını gezip, lunaparkta gönüllerince eğleniyorlar.

Proje ile çocukların mutlu olduğu bir Menteşe yaratmak istediklerini belirten Başkan Gümüş, “Çocuklar bizim geleceğimiz yarınlarımız. Onların mutluluğu, bizim mutluluğumuz. Ben sokağa çıktığım zaman etrafımda geleceğine kaygılı gözlerle değil, yüzü gülen çocuklar görmek istiyorum. Bu nedenle bu projemizi hayata geçirdik. Proje kapsamında kırsalda yaşayan çocuklarımızla belediyemizde bir araya geliyor, birlikte yemek yiyor, sinemaya gidiyoruz. Bilim Parkımızı gezdiriyor, lunaparkta gönüllerince eğlenmelerini sağlıyoruz. Hayatlarında ilk kez sinemaya, lunaparka giden çocuklarımız var. Bu etkinlik sayesinde o kadar mutlu oluyorlar ki, onların gözündeki o mutluluk, yüzlerindeki o gülümseme bizler için de en büyük ödül oluyor.  Kırsal mahallelerde yaşayan çocuklarımız proje kapsamında kent merkezinde yaşayan çocuklardan geri kalmıyor, sosyal aktivitelerden yararlanıyorlar. Bizim de amacımız bu zaten.” dedi.

Proje kapsamında Zeybek Sineması’nda Aslan Kral adlı animasyon filmini 3D izleyen çocuklar, daha sonra Menteşe Belediye binasına gelerek Başkan Gümüş ile birlikte yemek yediler. Belediye Parkı’nda vakit geçirdikten sonra Bilim Parkı’nı ziyaret eden çocuklar, Lunaparkta ise gönüllerince eğlendiler.