Milletvekili Otgöz’den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Bağımsızlığımızın ve milli iradenin sembolü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun…

Milletvekili Otgöz’den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
Milletvekili Otgöz’den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Bağımsızlığımızın ve milli iradenin sembolü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun…

Gazi Meclisimiz, savaşlardan yorgun düşmüş bir milleti, tüm güçlerini birleştirerek tekrar yeni bir varoluş savaşı için seferber etmeyi başarmıştır.

AK Parti Muğla Milletvekili Yakup Otgöz: “Milli iradenin ve bağımsızlığımızın sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıldönümünde, başta ilk Meclis Başkanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygı ile anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı kutluyorum.”

AK Parti Muğla Milletvekili Yakup Otgöz yayımladığı mesajında; “Türkiye Büyük Millet Meclisi; demokrasinin, milli iradenin, milli egemenliğin bir tecelligahı olarak 23 Nisan 1920 tarihinde açılmıştır ve bugün 104. yıldönümünü kutlamaktayız. TBMM,  dünyada bir benzeri daha olmayan istiklal mücadelesinin içinden doğmuş ve milli egemenliğin de en somut tecellisi olmuştur.”

AK Parti Muğla Milletvekili Yakup Otgöz mesajında şu ifadelere yer verdi…

TBMM’nin 104. açılış yıldönümünü, millet ve devlet olarak her yıl olduğu gibi büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz.

23 Nisan 1920 tarihinde Meclis'in açılmasıyla, millet egemenliğine dayanan yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır. 

23 Nisan Ulusal Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı, aynı zamanda dünyada ilk ve tek Çocuk Bayramı olarak bütün dünya için barış ve ümit için bir ufuk açmıştır.

1900’lü yılların başlarında her bir tarafından saldırı ve işgale uğramış vatan toprağımız tarihte görülmemiş bir inanç ve azimle kurtarılmıştır.

Milletimiz ve ülkemiz adeta küllerinden yeniden doğmuştur.

Kadim Türk milletinin asla yenilmeyeceği ve esaret altında yaşamayacağı tekrar tescil edilmiştir.

Başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere millet olarak atalarımızdan aldığımız bu mirasa sahip çıkmaya, şanlı bayrağımızı daha yükseklere çıkartmaya kararlıyız. 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da hedef olarak belirlediği gibi ülkemizi ve milletimizi daha parlak bir geleceğe taşıyacağız.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının sevincini yaşamamızı sağlayan TBMM’nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve bu uğurda canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.