Menteşe Belediye Tiyatrosu Kuruluyor

Kent kültürü ve sanatının gelişmesi adına örnek gösterilen projelere imza atan Menteşe Belediyesi, kentte tiyatro sanatının ve tiyatro sanatçılarının gelişmesine katkı sağlamak adına, Belediye Tiyatrosu kuruyor.

Menteşe Belediye Tiyatrosu Kuruluyor
Menteşe Belediye Tiyatrosu Kuruluyor

Kent kültürü ve sanatının gelişmesi adına örnek gösterilen projelere imza atan Menteşe Belediyesi, kentte tiyatro sanatının ve tiyatro sanatçılarının gelişmesine katkı sağlamak adına, Belediye Tiyatrosu kuruyor. Menteşe Belediye Tiyatrosuna kayıt yaptırmak isteyenler, Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezine başvurabilir veya www.mentese.bel.tr/tiyatro adresinden online olarak kayıt formunu doldurabilirler.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş belediye tiyatrosu ile tiyatro sanatına katkı sağlamayı hedeflediklerini belirterek, “Tarih boyunca sanatın ve kültürün başkenti olan Menteşe’de vatandaşlarımızın sanattan kopmamaları ve sanatla iç içe olmaları için çeşitli projeler hayata geçiriyor,  müzik, resim ve tiyatro gibi farklı sanat kursları açıyoruz. Bugüne kadar belediye olarak çok sayıda tiyatro eserinin sahnelenmesine katkı sağladık. Vatandaşlarımız da bu konuda bizleri yalnız bırakmadı ve salonları her zaman doldurdu. Bu ilgi bizleri de memnun ettiği için belediye olarak tiyatro kurmaya karar verdik. Menteşe Belediye Tiyatrosu ile çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin tiyatroyla daha ilgili olmalarını sağlayacağız. Kayıtlarımız başladı. Eğitmenlerimizin vereceği ilk eğitimlerinden ardından en kısa zamanda ilk oyunumuzu sahneye koyacağız. Menteşe’de sanatseverleri tiyatroyla daha çok buluşturacağız.” dedi.  

Menteşe Belediye Tiyatrosuna kayıt yaptırmak isteyenler, Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezine başvurabilir veya www.mentese.bel.tr/tiyatro adresinden online olarak kayıt formunu doldurabilirler. 7-14 yaş (çocuklar),  14-18 yaş (gençler) ve 18 yaş üstü (yetişkinler) olmak üzere 3 farklı kategoride yapılabilecek başvurular 27 Eylül 2019 tarihinde son bulacak.