İyi Parti İlk İl Kongresini Yaptı

İYİ Parti Muğla İl Başkanlığı 1’inci Olağan Kongresi Muğla Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimde İncilay Gezgin Şekerdağ, İyi Parti Muğla il Başkanlığına seçildi.

İyi Parti İlk İl Kongresini Yaptı
İyi Parti İlk İl Kongresini Yaptı

İYİ Parti Muğla İl Başkanlığı 1’inci Olağan Kongresi Muğla Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimde İncilay Gezgin Şekerdağ, İyi Parti Muğla il Başkanlığına seçildi.

İYİ Parti Muğla İl Başkanlığının ilk kongresi Muğla Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. Muğla Öğretmenevi’nde düzenlenen kongreye İYİ Parti Disiplin Kurulu Üyesi Cumali Durmuş, İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Sevin Çağlayan, İyi Parti Kurucular Kurulu (GİK) Üyesi Prof. Dr. Metin Ergun, İYİ Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, İYİ Parti ilçe Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

Kongreye divan heyetinin seçilmesi ile başlandı. Divan Başkanlığına İYİ Parti Disiplin Kurulu Üyesi Cumali Durmuş, Başkan Yardımcılığına İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, Katip Üyeliklerine ise İYİ Parti Seydikemer İlçe Başkanı Sevi Nurten Güler, Dalaman İlçe Başkanı Bayram Altın, Salih Aksu, Nagihan Bulut ve Nilay Konday oy birliği ile seçildiler. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından faaliyet raporu okundu ve oylandı. Ardından Muğla İl Başkanlığının gelir gider ve kesin raporun okunmasına geçildi.

Kongrede konuşan İYİ Parti İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ; “Muğlalılara sözümüzdür; İYİ Parti Muğla teşkilatı, Muğlalıların sesi olacak. Muğla’yı; hemşehrilerimle birlikte, ortak akılla, fikir birliğiyle yukarılara taşıyacağız. Bizler yerimizde oturup ahkâm kesmeye değil, Türk Milleti ve Türkiye için hizmetkâr olmaya geldik. Türkiye İYİ olacak parolasıyla çıktığımız bu yolda Muğla İYİ olsun diye çalışıyoruz. Artık daha fazla kaybedecek vaktimiz yok” dedi.

Daha sonra konuşan İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Sevin Çağlayan ise şunları söyledi: “Bizler Sayın Genel Başkanımızın izinde ülkemizin çıkarlarını kendi çıkartanınızın üzerinde tutmak için buradayız. Bugün emek verdiğimiz, uğruna elimizi taşın altına soktuğumuz ülkü, bireysel geleceğimizin endişesi değil, ülkemizin geleceğinden duyduğumuz endişedir Bizler bu şiarla yola çıktık. Devlet gücünün, tek bir kişide veya grupta toplanması, tarihteki örnekleri gibi, zaman içinde o kişilerde güç zehirlenmesine yol açarak, yanlış kararlar almalarına neden olmakta ve acı sonuçlar doğurmaktadır. Nitekim bu yanlış kararlar neticesinde bizler tam 15 senedir aynı ülkede yaşayan yabancılar haline getirildik. İşte bu eski siyaset anlayışını artık değiştirmemiz gerekiyor. İyi parti herkesi kucaklamak gayesiyle kuruldu. “Sen, ben, yok biz varız” diyoruz. Milletimize birlik ve beraberlik getirmek için yola çıktık. Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesini, değerlerini ve üniter yapıyı korumak en önemli amacımız. Bizler İYİ Parti olarak bu ülkeye huzuru, merhameti ve vicdanı getireceğiz.”

Tüm Türkiye’nin İYİ olması için çalıştıklarını belirten Prof. Dr. Metin Ergun ise; “İstediğini seven, istediğini döven devlet babayı değil. Herkesi eşit seven, herkese karşı müşfik olan devlet anayı vaat ediyoruz. Sayın genel başkanımızı vaat ediyoruz. İlk defa bir umut güneşi doğdu. 4 elle sarılalım. İyi Parti’yi iktidara taşıyalım. Sayın Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı seçelim” dedi.

Emperyal dünyanın Türk Milleti’ni bin yıldır gerçekleştirmek istediği sona doğru götürmeye çalıştığını belirten İYİ Parti Disiplin Kurulu üyesi Cumali Durmuş şunları söyledi; “ Bizleri Anadolu’dan temizlemeye çalışıyorlar. Onun için hayatımızın, bizim, çocuklarımızın, torunlarımızın hayatının her safhasında sıkıntı yaşayacağız. Bir televizyon dizisinde duvar yazısı okudum. Çok basit bir dille ifade edildiği gibi, ‘Sıkıntı yoksa, Sıkıntı vardır’. Eğer Anadolu’da sıkıntı yoksa, Anadolu’da Türk kalmamıştır demektir. Bizim ölçülerimiz var. Bu ölçülerimiz Türk Milleti’nin tarihi, töresi, geçmişi, medeniyeti, kültürü. Bu kültür şudur; Cumhuriyet’in kuruluşunda kendini ifade eden bir geçmiş. Anadolu coğrafyasında adı, mezhebi, meşrebi, etnik kökeni, siyasi fikri, düşüncesi, ne olursa olsun farklılıklarını hazmederek, birlikte ve beraber yaşamayı ön şart olarak kabul etmiş bir milletiz biz. İYİ Parti’nin de ana dayanağı budur. Onun için İYİ olacağız.” dedi.

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Tek liste halinde gerçekleşen seçimde mevcut başkan İncilay Gezgin Şekerdağ, üyelerden aldığı 335 oyla başkanlık görevine devam etti.

İYİ Parti Muğla İl Yönetim Kurulu Asil Liste: “Hüseyin Nizamoğlu, Abdullah Çelik, Taşkın Bilginer, Hüner Memiş Yağcıoğlu, Mehmet Özdemir, Cumhur Akmese, Yaşar Aktaş, Ercan Balcı, Fatma Kadın Acar, Deniz Ekinci, Saliha Oktay, İdris Keşan, Ahmet Zeybek, Mevlüt Akkurt, Gülgün Çolakoğlu, Osman Nabi Özsoy, Sait Çöl, Bilal Ataseven, İlhami Önüçan, Muhammer Demirtaş, Ali Sami Arlı, Mehmet Sertöz, Nihat Bilgin, Leyla Kuloğlu, Anıl Özel, Süleyman Esen, Ülker Gökalp, Şenay Kaya, Mehmet Ali Akbay, Ali Alkız, Mehmet Menteşeoğlu, Kağan Koç, Candan Kayar, Emirhan Yılmaz, Nurettin Özen, Salih Darcan, Emine Bar, Okan Arı Kan Seval Kurnaz, Cengiz Özsoy, Hamdi Çolakoğlu, Kazım Toprak, Orhan Merpez, Yunus Önder, Serkan Uzun, Erdoğan Keleş, Ayçin Dalgıç, Süreyya Karadağ, Kaan İli, Ali Kurt, Salih Özen, Muammer Yılmaz.”

İYİ Parti Muğla Üst Kurul Delegesi Asil Liste: “İncilay Gezgin Şekerdağ, Muhsin Erdem, Mehmet Tosun, Mehmet Çayırlı, Oktay Yönter, Levent Akkalı, Ali Rıza Doğanyılmaz, Arif Bayazıt, Suat Aybek, Sevgi Nurten Güler, Hasan Kaya, Zekeriya Erek”