Bodrum LGS Şampiyonu Deniz Özalp: İngiliz Kültür Koleji'nden Büyük Başarı!

İngiliz Kültür Koleji'nin 8. sınıf öğrencisi Deniz Özalp, LGS'de sadece bir soruyu yanlış yaparak 493,8235 puanla Bodrum birincisi oldu.

İngiliz Kültür Koleji'nin 8. sınıf öğrencisi Deniz Özalp, LGS'de sadece bir soruyu yanlış yaparak 493,8235 puanla Bodrum birincisi oldu. Okulun kurucusu Erdal Balcı, “2024 Bodrum LGS birincisi olan Deniz, dört yıldır bizimle. Onun başarısı, okul olarak gurur kaynağımız oldu. Bu sınav, Türkiye'deki yaklaşık 19 bin ortaokulda okuyan 8. sınıf öğrencilerinin, nitelikli liselere giriş için katıldığı bir değerlendirmedir. Deniz, merkezi sınav sistemine göre Bodrum'da en yüksek puanı aldı,” dedi.

LGS’ye katılan 1 milyon 100 bin öğrenci arasında Bodrum birincisi olan Deniz Özalp, “Bu puanı aldığım için çok mutluyum. Okul yönetimi ve öğretmenlerimin katkısı büyük. Son bir ay telefon ve televizyonu kapatarak sınavlara hazırlandım. Okulumuz bize sadece akademik değil, sosyal açıdan da çok şey kattı,” ifadelerini kullandı.

Annesi Pınar Özalp ise, “Yoğun çalıştığım için kızıma fazla zaman ayıramıyordum. Okulumuz, ‘Bize bırakın’ demişti ve gerçekten de kızımızın her işini halletmişlerdi. Eve döndüğümüzde tüm testler ve ödevler yapılmış oluyordu. Çok mutluyuz,” dedi.