Başkan Yardımcısı Yurt Eşitlik Birimleri Çalıştayı’na Katıldı

Belediye Eşitlik Birimi Çalışmaları Eskişehir’de Devam Etti

Başkan Yardımcısı Yurt Eşitlik Birimleri Çalıştayı’na Katıldı
Başkan Yardımcısı Yurt Eşitlik Birimleri Çalıştayı’na Katıldı

Bodrum’u katılımcı, eşitlikçi, şiddetsiz yaşam alanına dönüştürmek amacıyla Bodrum Belediyesi bünyesinde kurulacak olan Toplumsal Eşitlik Birimi için hazırlıklarda son aşamaya gelindi.

Belediye Eşitlik Birimi Çalışmaları Eskişehir’de Devam Etti

Bodrum Belediyesi tarafından kuruluş çalışması devam eden Toplumsal Eşitlik Birimi için Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt ve Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdür Vekili Kenan Apaydın Eskişehir'e gitti.

Yerel İzleme, Araştırma ve Uygulamalar Derneği tarafından Eskişehir’de gerçekleştirilen Eşitlik Birimleri Çalıştayı’na katılan Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt daha sonra Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç'ı ziyaret etti.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın selamlarını ileten Yurt ziyaretinde, Bodrum’daki belediye çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler aktardı.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç’a sıcak karşılamasından dolayı çok teşekkür eden Yurt, "Belediyecilik adına gerçekleştirdiğiniz güzel işlerden, tecrübelerinizden ve projelerinizden faydalanacağız. Tepebaşı bölgesi muhteşem bir yer, başarılı çalışmalarından dolayı Sayın Ataç’ı tebrik ediyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Ataç ise “Bodrum, ülkemizin güzide noktalarından bir tanesi. Bugün de keyifli ve verimli bir sohbet gerçekleştirdik. Bodrum Belediye Başkanımız Ahmet Aras ile bir araya geleceğiz. Eskişehir ile Bodrum’un birlikte işler yapmasını, her iki kent için de önemli buluyorum. Bu işbirliğini kısa zamanda sağlayacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Başkan Ataç daha sonra Başkan yardımcısı Yurt’a, Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu eserlerini tanıttı.