Baca Yandı, Şenlik Başladı

Menteşe Belediyesi’nin bu yıl 5.cisini düzenlediği Menteşe Kültür ve Sanat Şenliği baca yakma töreni ile başladı.

Baca Yandı, Şenlik Başladı
Baca Yandı, Şenlik Başladı
Baca Yandı, Şenlik Başladı

Menteşe Belediyesi’nin bu yıl 5.cisini düzenlediği Menteşe Kültür ve Sanat Şenliği baca yakma töreni ile başladı. 

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen şenliğe, CHP Muğla Milletvekilleri, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı, CHP Muğla İl ve İlçe Başkanları,  Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Menteşe Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterileri ile başlayan şenlikte, Muğla Yörük Obaları Derneği Kadın Kaşık Oyunları Ekibi ve Menteşe Belediyesi Çocuk Dans Topluluğu da birer gösteri sundular.

Şenliğin açılış konuşmalarını yapan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Sevgi ve hoşgörünün hakim olduğu, güler yüzlü güzel insanların yaşadığı, insanların birbirlerinin inancına, düşüncesine saygı duyduğu bu güzel ilçemizde, beşincisini düzenlediğimiz kültür ve sanat şenliğimize hoş geldiniz.  Her kesimden vatandaşımızı bir araya getiren şenliğimizle değerlerimize sahip çıkıyor,  yaşam kültürümüzü gelecek kuşaklara aktarıyoruz.” dedi.

Törende Menteşe Belediyesi olarak hayata geçirilen projeleri paylaşan Başkan Gümüş, “Projelerimizin ve hizmetlerimizin başarıya ulaşmasında ki en büyük etken ise sizlersiniz. Halkımızın desteği ve katılımı ile hizmetlerimiz, çalışmalarımız başarıya ulaşıyor. Yeni dönemde de insana dokunan, vatandaş odaklı sosyal sorumluluk projelerimize devam edeceğiz.  Bugün de geleneksel hale gelen ve sizlerin de katılımı ile değer kazanan, Menteşe Kültür ve Sanat Şenliğimizin beşincisini düzenliyoruz. Konserler, kitap fuarı, söyleşiler, sergiler, imza günleri ve kültürel etkinliklerle dolu hepimizin keyif alacağı bir şenlik geçireceğiz.  Muğla’mız, Menteşemiz doğasıyla, insanıyla, yaşam kültürüyle eşsiz bir kent.  Karabağlar Yaylasıyla, tarihi evleriyle, arastasıyla, Akbük koyuyla, doğal güzellikleriyle, yeşili ve mavisiyle eşsiz bir coğrafyada yaşıyoruz. Tüm bu güzelliklerimizin farkındayız. Bu güzelliklerimizi korumaya da kararlıyız. En büyük zenginliğimiz olan yaşam kültürümüzü korumaya ve gelecek kuşaklara aktarmaya devam edeceğiz. Ata’mızın bize gösterdiği hedef doğrultusunda, Cumhuriyetimizin değerlerine bağlı kalarak ilerlemeye ve bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da muhtarlarımızdan, sivil toplum kuruluşlarımızdan ve en önemlisi halkımızdan aldığımız güçle, Menteşemizi Birlikte Yönetmeye devam edeceğiz. Katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyor, keyif alacağınız bir festival geçirmenizi diliyorum.” dedi.

CHP Muğla Milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün konuşma yaptığı şenlik baca yakma töreni, güvercin uçurma ve kortej yürüyüşü ile devam etti. Kortej yürüyüşü sonrası Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.