5. Bodrum Rusya Ve Rusça Konuşan Ülkeler Kültür Günleri̇ Başlıyor

Bodrum Belediyesi ve BOTAV tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan "Bodrum Rusya ve Rusça Konuşan Ülkeler Kültür Günleri" başlıyor.

5. Bodrum Rusya Ve Rusça Konuşan Ülkeler Kültür Günleri̇ Başlıyor
5. Bodrum Rusya Ve Rusça Konuşan Ülkeler Kültür Günleri̇ Başlıyor

Bodrum Belediyesi ve BOTAV tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan "Bodrum Rusya ve Rusça Konuşan Ülkeler Kültür Günleri" başlıyor. 2019 yılının Türkiye – Rusya Kültür ve Turizm Yılı ilan edilmesi münasebetiyle daha coşkulu ve geniş katılımlı kutlanacak olan Kültür Günleri kapsamında, 26 Eylül 2019 Perşembe günü saat 14.30’da Ramada Resort Hotel’de “Bodrum’un Rusya ve Rusça Konuşan Ülkelerde tanıtılması, ilişkilerin geliştirilmesi ve 2019 turizm sezonunun değerlendirilmesi” konulu bir konferans düzenlenecektir.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın da katılacağı konferansta, Türkiye ve Rusya’dan konaklama tesisleri ile seyahat acentaları, turizm yatırımcıları, Rusya’dan Bodrum’a turist gönderen tur operatörlerinin genel müdürleri ve deniz turizmini temsil eden üst düzey konuşmacılar yer alacaktır.

Bodrum Rusya ve Rusça Konuşan Ülkeler Kültür Günleri Etkinlikleri şöyledir;

ETKİNLİK PROGRAMI

1.GÜN (26.09.2019 Perşembe)

Bodrum’un Rusya ve Rusça Konuşan Ülkelerde tanıtılması, ilişkilerin geliştirilmesi ve 2019 turizm sezonunun değerlendirilmesi konulu konferans

SAAT: 14:30

Yer: Ramada Resort Hotel

 2.GÜN (27.09.2019 Cuma)

Gastronomi ve Kültürel Etkinlikler

İskele Meydanı’nda Bodrum’a ve Rusya’ya özgü yemeklerin tanıtılması ve ikram edilmesi, kültürel değerlerin (halk dansları, yerel ürünler) tanıtılması

SAAT 16:00 – 18:00

Yer: Bodrum İskele Meydanı

Senfoni Orkestrası Müzik Sunumu

Muğla Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrasının müzik sunumu

Keman dinletisi

SAAT: 21:00

Yer: Bodrum Belediye Meydanı