4. Bodrum İnşaat, Gayrimenkul, Yapı ve Dekorasyon Fuarı Açıldı

İdeal Fuar tarafından Bodrum Herodot Kültür Merkezi Fuar alanında 4. Bodrum İnşaat, Gayrimenkul, Yapı ve Dekorasyon Fuarı; CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci, Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit ve iş insanlarıyla birlikte tarafından açıldı.

4. Bodrum İnşaat, Gayrimenkul, Yapı ve Dekorasyon Fuarı Açıldı
4. Bodrum İnşaat, Gayrimenkul, Yapı ve Dekorasyon Fuarı Açıldı
4. Bodrum İnşaat, Gayrimenkul, Yapı ve Dekorasyon Fuarı Açıldı

İdeal Fuar tarafından Bodrum Herodot Kültür Merkezi Fuar alanında gerçekleştirilen  4. Bodrum İnşaat, Gayrimenkul, Yapı ve Dekorasyon Fuarı Bodrum İnşaat,  NEVA, Vamos, Çağanlar, Kent Beton ana sponsorluğunda, Gayrimenkul, Yapı ve Dekorasyon Fuarı’na Bodrum ve Muğla’nın yanı sıra Türkiye’nin farklı illerinden sektöre yön veren firmalar katıldı.

Bodrum’da önemli fuarlara imza atan İdeal Fuar Yönetim Kurulu Başkanı Recep Karakaya, açılışta yaptığı konuşmada, “4. Bodrum İnşaat, Gayrimenkul, Yapı ve Dekorasyon Fuarımızın ilk gününde ilgi büyüktü.. Fuarımız 4 gün sürecek. İnşaat, gayrimenkul, yapı ve dekorasyon sektöründe çok iyi markaların bir arada olduğu bir fuar. Tüm Bodrum halkını fuarımıza davet ediyorum. Fuarımızda farklı sektörlerden 30’a yakın firma, 50’ye yakın marka var.” dedi.

Fuarın açılışından önce konuşan iş insanı NEVA Prestij Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öztürk, “Bodrum Müteahhitler Derneğinin kuruluşunu gerçekleştirdik. Bodrum yazları turizm ile kışında inşaat sektörüyle yol alıyor. Biz inşaatçılarında sorunları var. Bu nedenle derneğimizi kurduk. Sorunlarımız var bu sorunları çözebilmek için elbirliği ile çalışacağız. İnşaatlardan çıkan hafriyatı Milas’a götürmek zorundayız. Geçen bu yolda kamyon kazalarında 9 vatandaşımız can verdi. Halbuki bunun için Bodrum’dan Milas’a hem petrol yakıyoruz, hemde Muğla Büyükşehir Belediyesine 3000 lira ödüyoruz. Halbuki Bodrum’da yer gösterilse bu kadar petrol harcamayız, sonunda milli servet… Siyasilerden bu konuda yardım istiyoruz” dedi.

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci fuarın açılışında yaptığı konuşmada, “İnşaatçıların sorunları olduğunu biliyorum. Ben bu hem sektörün temsilcisi mimar olarak, hemde bu şehrin belediye başkan adayı olarak Bodrum’daki sorunlara hakimim. Göreve geldiğimde bu konular tek tek masaya getirilecek. Sizlerin arasında olmaktan mutluyum. İnşaatçıların sorunları için kapımız her daim açık olacak. Bu tür fuarların ve kongrelerin düzenlenebileceği organizasyonların artması için çalışacağım. İnşaat sektöründe çalışan iş insanlarımız ile halkımızın arasında her zaman köprü olacağız. Kaçak yapılarla anılan bir Bodrum yerine daha estetik, daha güzel daha estetik ve güneş panelleriyle donatılmış bir Bodrum bekliyorum. Fuarı düzenleyen İdeal Fuarcılığa ve Fuara katılan firmalara başarılar dilerim.” diye konuştu.

Kaymakam Mustafa Çit ise, “Bodrum fuarlara ve turizme hazır. Kuşadası’nın, Milas’ın, Marmaris’in ile Fethiye’nin bu fuarlarla gelişmesi Bodrum’un gelişmesidir. İnşaatlardan çıkan hafriyat ları taşıyan kamyonların anayollarda görülmesi hiç iyi değil. Burası turistik bir bölge. Bu sorunlar en kısa zamanda sona erdirilecektir.. Fuarımız hayırlı uğurlu olsun.” dedi.30’a yakın firma 50’ye yakın markanın katıldığı 4. Bodrum İnşaat, Gayrimenkul, Yapı ve Dekorasyon Fuarı, Perşembe günü öğle saatlerine doğru başladı.. Renkli görüntülere sahne olan fuar, 17 Mart Pazar Günü akşama kadar ziyaretçilere kapılarını açık tutacak.

Fuara katılan İzmir firması Caretta adlı havuz firması seyyar havuzlarını canlı mankenlerle tanıttı. Mayolarıyla havuzda yüzen genç kızların yüzdüğü havuzlar Bodrumluların büyük ilgisini çekti.

Bodrum’da 4 yıldır farklı sektörler için fuarlar düzenlediklerini hatırlatan Karakaya, “İdeal Fuar olarak bizim Bodrum’da 4’üncü yılımız. Bugün itibariyle 12. fuara adım atmış olduk. Daha önce farklı sektörlere yönelik fuarlarımız oldu ve bundan sonraki süreçte de projelerimiz olacak. Bodrum’un ekonomisine, tanıtımına fayda sağlayabilecek bütün organizasyonlarda hep olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.”

Recep Karakaya, 27–30 Haziran tarihlerinde 3. Kamp Karavan ve Tiny House Fuarı, 10-13 Ekim tarihlerinde de 5. Bodrum İnşaat, Gayrimenkul, Yapı ve Dekorasyon Fuarı’nı fuar takvimlerine aldıklarını söyledi.