Zamanı Durduran Ressam Mine Arasan Retrospektif Sergisi

2 Ekimde Oasis Sanat Galerisi’nde Açılıyor.

Zamanı Durduran Ressam Mine Arasan Retrospektif Sergisi
Zamanı Durduran Ressam Mine Arasan Retrospektif Sergisi
Zamanı Durduran Ressam Mine Arasan Retrospektif Sergisi

’Zamanı Durduran Ressam Mine Arasan Retrospektif” Sergisi 2 Ekim Cuma 18.00’de Oasis Sanat Galerisi’nde açılıyor. 23 Ekim 2020’e kadar açık kalacak sergide Mine Arasan’ın sanat yaşamı boyunca ürettiği birçok eseri yer alacak. Sergi pazartesi hariç her gün 11.00 -19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Mine Arasan bu sergisinde yaşam boyu yaptığı eserlerden bir seçki sunuyor. Özellikle mor, şeker pembesi ve turkuaz renkleri ile kendine özgü bir tarz yaratan Mine Arasan dünden bugüne birçok eserinin yer aldığı  ‘’Zamanı Durduran Ressam ‘’ Mine Arasan Retrospektif sergisini açacak. Mine Arasan duygularını renkler, balık, kedi, güneş ve deniz desenleri ile dışa yansıtan yaşam boyu sanat’ı benimseyen, çok çalışan ve çok üreten bir sanatçı. Dokunduğu her şeyi, taş, tahta ve cam gibi birçok objeyi üzerine işlediği kendine özgü renkler ve desenler ile muhteşem eserlere dönüştürüyor. Mine Arasan mutluluğun resmini çiziyor. Akide şekerleri tadındaki resimlerinde, iç dünyasını, hayata bakışını, masalsı düşlerini, rüyalarını, yaşama sevincini boyuyor. Sevgi güneşini, mavi-mor denizleri, şımarık kedileriyle bodrum balıklarının aşkını, çiçekleri, iyilikleri çiziyor. Hayata bir çocuğun gözleriyle bakan sanatçı’nın resimlerinde sevgi güneşi hiç batmıyor.

Mine Arasan Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu (Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi)’ni bitirdi. 6 yıl reklamcılık sektöründe çalıştı. Türkiye genelinde hastanelerin çocuk polikliniklerine çocuklarla duvar resimleri yaptı, yerel gazetelerdeki köşesinde sevgi ve sanat yazıları yazdı. Kitap kapaklarında eserleri ve şiir kitaplarında desenleri kullanıldı. Yurtiçi ve yurtdışında 67 kişisel sergi açtı, yüzlerce karma sergilere, sanat fuarlarına, festivallere, çalıştaylara katıldı. Pek çok etkinlikler gerçekleştirdi. Uluslararası ödülleri ve koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi başta olmak üzere 2001 Sanat Galerisi, Gül Mine Sanat Merkezi, Bakırköy Belediyesinin Sanat Danışmanlıklarını yaptı. Sanat danışmanlığının yanı sıra büyüklere gravür çocuklara resim dersleri verdi.