Satranç Turnuvası Başladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde başladı.

Satranç Turnuvası Başladı
Satranç Turnuvası Başladı
Satranç Turnuvası Başladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde başladı. 2 gün sürecek turnuvaya Bursa, Antalya, Samsun, Aydın, Denizli, Afyon, İzmir ve Muğla’dan 250 sporcu katıldı.

Menteşe Belediyesi, Muğla Fenerbahçeliler Derneği ve Türkiye Satranç Federasyonu İl Temsilciği tarafından ikincisi düzenlenen turnuva, Menteşe Belediyesi Başkan Yardımcısı Leyla Ersöz’ün hamlesiyle başladı.

Turnuva ile çocukların satranç sporuna ilgilerinin arttığını belirten Başkan Yardımcısı Leyla Ersöz, “Menteşe Belediyesi olarak geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklı bir birey olarak yetişmelerini çok önemsiyoruz. Onların eğitimlerinin yanında fiziksel ve mental anlamda gelişimleri de çok önemli.  Bu anlamda bugün Menteşe Belediyesi olarak bizim de katkı sağladığımız Satranç Turnuvası’na çevre il ve ilçelerden katılım sağlanması ve her yaştan ilginin olması bizi çok mutlu ediyor. Menteşe Belediyesi olarak amacımız satranç sporunu genç yaşta çocuklarımıza sevdirmek ve evrensel yapıdaki bu sporun, Menteşe’de daha da yaygınlaşmasını sağlamak. Katılımlarınız için hepinize çok teşekkür ediyor, tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.” dedi.

Baş Hakem Barış Öztürk’ün direktörlüğündeki turnuvada sporcular 6 kategoride mücadele edecek. Turnuva sonunda dereceye giren sporculara ödül olarak bisiklet, satranç saati, kol saati, profesyonel satranç takımı ve kitap verilecek.