Saniye Türkay'ın Ahtapot Oyi'nin Uykusu Kitabı Çıktı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan anaokulu öğretmeni Saniye Türkay çocuklara olan sevgisini yazdığı Ahtapot Oyi’nin Uykusu isimli resimli çocuk kitabı ile anlattı.

Saniye Türkay'ın Ahtapot Oyi'nin Uykusu Kitabı Çıktı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan anaokulu öğretmeni Saniye Türkay çocuklara olan sevgisini yazdığı Ahtapot Oyi’nin Uykusu isimli resimli çocuk kitabı ile anlattı. Türkay ilk kitabının imza gününde heyecanını yine çocuklarla paylaştı.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan evli ve bir çocuk annesi Saniye Türkay çocuklara olan sevgisi ve tutkusu nedeniyle yazdığı ilk kitabı Ahtapot Oyi’nin Uykusu için bir kitapevinde imza günü düzenledi. Resimli ve yazılı ilk kitabının imza günü heyecanını yine çocuklar ve velilerle paylaşan ve Kapadokya Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’nden mezun olan Türkay,  okyanusun derinliklerinde yaşayan bir ahtapotun katılacağı yüzme yarışlarındaki heyecanını ve yaşadıklarını anlattığı kitabının 2-6 yaş çocukları için resimli olarak hazırladığını belirterek  “Çünkü en sevdiğim yer bir çocuğun kalbi. Onların dünyasında keyif alıyorum onların mutlu olduğunu gördükçe bende mutlu oluyorum. İlk kitabım olmasına rağmen ilgi büyük oldu, o nedenle yine çocuklar için ikinci kitabımın hazırlıklarına başladım” diye konuştu. Türkay'ın çocuk kitabı Bodrum'daki Penguen Kitapevi'nden temin edilebilir.