Rusya Kültür Günleri 2. Toplantısı Yapıldı

Bu yıl 27-29 Eylül 2019 tarihleri arasında Bodrum Belediye Başkanlığı, Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOYTAV) ve Bodrum.Com.Ru işbirliği ile 5. Kez yapılacak olan Bodrum-Rusya-Rusça Konuşan Ülkeler Kültür Günleri için 19 Temmuz 2019 Perşembe günü Odamızda ikinci hazırlık toplantısı yapıldı.

Rusya Kültür Günleri 2. Toplantısı Yapıldı
Rusya Kültür Günleri 2. Toplantısı Yapıldı

Bu yıl 27-29 Eylül 2019 tarihleri arasında Bodrum Belediye Başkanlığı, Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOYTAV) ve bodrum.com.ru işbirliği ile 5. Kez yapılacak olan Bodrum-Rusya-Rusça Konuşan Ülkeler Kültür Günleri için 19 Temmuz 2019 Perşembe günü BODTO'da ikinci hazırlık toplantısı yapıldı.

Toplantıya Bodrum Ticaret Odası Meclis Üyesi Toros Demirdöven, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden Adalet Özdürük, Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı Genel Sekreteri M. Cemil Bayraktar, Bodrum Otelciler Derneği Nilsen Özel, Türkiye Rusya Proje Geliştirme Derneği Ivan Starodubtsev, Bodrum Com. Ru  İş Geliştirme Müdürü Igor Pasinchuk, Bodrum Com. Ru. Proje Geliştirme Müdürü Tatiana Antipova, Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gülizar Akbay, Aregala Türkiye Sınır Tanımayan Şefler Derneği Başkanı Ahmet Çetin, Muğla Büyükşehir Belediyesinden Rıza Öztürk katıldı.

Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan “Rusya Kültür Günleri”nde Bodrum’un Rusya ve Rusça Konuşan Ülkelerle ilişkilerini geliştirmek ve Bodrum’un tanıtımını arttırmayı hedefleyen toplantıda; Bodrum’un Rusya ve Rusça Konuşan Ülkelerle ilişkileri geliştirmek ve söz konusu ülkelerde Bodrum’u tanıtmak amacıyla konferans düzenlenmesi, Türk mutfağı ve Rus mutfağının tanıtımı amacıyla gastronomi alanında workshop düzenlenmesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrasının konser vermesi ve diğer müzik etkinliklerinin yapılması, Rusya’dan davet edilen sosyal medya uzmanı ve bloggerların Bodrum’u tanımaları ve ülkelerinde Bodrum’u tanıtmaları amacıyla gezi düzenlenmesi gibi yapılacak etkinlikler görüşüldü.