Lonrda’nın En Popüler Sanat Organizasyonlarından Biri Bodrum’a Geliyor

TA Bodrum 31 Temmuz 2022 tarihinde Merqez Art’da başlıyor.

Lonrda’nın En Popüler Sanat Organizasyonlarından Biri Bodrum’a Geliyor
Lonrda’nın En Popüler Sanat Organizasyonlarından Biri Bodrum’a Geliyor

TA Bodrum 31 Temmuz 2022 tarihinde Merqez Artda başlıyor.

Türk Sanatının Avrupadaki en görkemli buluşmasına sahne olan TA Londonnın yaz versiyonu  TA Bodrum 31 Temmuz 24 Ağustos tarihleri arasında Bodrum Marina Yacht Club Merqez Artda gerçekleşiyor.                                         

Avrupa ve Global dünya şehirlerine Türk sanatını taşıma vizyonu ile hayata geçen TA London’ın yaz ve Türkiye Organizasyonu olan TA Bodrum 15 Sanatçının 54 eseri ile bu yaz Bodrum’da sanatseverlerle buluşuyor. Sanat şehri Bodruma yeni bir renk katmayı ve Avrupa şehirlerinde gerçekleşen organizasyonların her yıl yaz versiyonunu Bodrum’da gerçekleştirmeyi amaçlayan TA Bodrum, RENKO London organizasyonu ve Renk Erbil küratörlüğünde hayata geçiyor.

Kokteylimize değerli katılımlarınızı bekleriz.

Sergi 31 Temmuz – 24 Ağustos 2022 tarihleri arasında meRQezart ta izlenebilir.

İngilterede ilk defa Türk sanatının önde gelen isimlerinin katılımı ile gerçekleşen ’’TA London  Türkiye, Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Avrupada yaşayan Türk sanatçıları ve İngiliz misafir sanatçıları Londrada buluşturmuş 27-31 Ekim 2021 tarihlerinde dünyaca ünlü Londra Saatchi Galeride RENKO London organizasyonu ile hayata geçmişti.Resim, heykel, enstalâsyon ve fotoğraf sanatçılarından oluşan 21 sanatçının 100 eserin yer aldığı organizasyona Türk Modern Sanatının yaşayan efsanesi Devrim Erbil  başta omak üzere Türk sanatının önde gelen temsilcileri katılmış organizasyon İngiltere de büyük ilgi görerek onbinlerce sanatsever tarafından ziyaret edilmiş, pandemi sonrasında Londranın en çok ilgi gören sanat organizasyonlarından biri olarak büyük başarı ile sonuçlanmıştı.

TA Bodruma Katılan Sanatçılar

Devrim ERBİL, Eva SONAIKE , Nilay ÖZENBAY, Joanna GILBERT, Renk ERBİL, Mine ZABCI, Yiğit YAZICI, Sina MİREL,  Samantha Louise EMERY, Ece CLARK, Barış SARIBAŞ, Esra MERAL, Cengiz YATAĞAN, Çiğdem ERBİL, Şebnem BAHAR.

TA Bodrumun ilk yılında baş sanatçı Devrim ERBİL ve Devrim ERBİL yorumuyla Bodrum…

Resmin şairi Devrim ERBİL, İstanbul başta olmak üzere ülkemizin gizemli çizgilerini yansıtan eserleri ile gelecek nesillere kendini adamış bir kültür hizmetkârı..

Bu sefer de çok anlamlı bir proje ile sanatın evrenselliğine, mesafelerin önemsizliğine, kültürlerin kardeşliğine çok önemli bir vurgu yapıyor.

Bu kapsamda Dünyanın en güzel ve özel şehirleri İstanbul, Londra ve New York’u çizgilerde buluşturan sanatçı İstanbul kolleksiyonu eserlerinin yanı sıra TA Bodrum kapsamında Bodrum eserlerini de sanatseverlere sunuyor.

İstanbul ve doğa temalı eserlerine aşina olduğumuz sanatçının Bodrum temalı tablosunun sanat çevrelerince büyük ilgi göreceği öngörülüyor.

Bodrumun Kalbinde Modern Sanatın buluşma mekanı Merqez Art

Milli Yelkenci, Sanatçı, Çağdaş Mekanlar yaratıcısı ve İşletmeci Şenkar Öztüzün yönetiminde kurulan Marina Yacht Club Bodrum’un merkezinde 3 değişik restoranı ve eğlence mekanları ,365 gün boyunca birbirinden değerli müzisyenlerin konuk olduğu sahnesi ile 22 yıldır Bodrum’da kaliteli müzik, yemek, eğlence ve yaşam kültürü ile trendleri belirliyor. Marina Yacht Club bünyesinde bu yıl 3 bağımsız mekandan oluşan Merqez Art modern sanat sergi alanları çok değerli sanatçıların Bodrum’a gelen sanatseverlerle buluşmasına imkan tanıyor. TA Bodrum çok zengin Sanat içeriği ve farklı tarzların en önemli temsilcileri, RENKO London Organizasyonu ile Merqez Art’ın 2022 yılında ev sahipliği yapacağı en Renkli proje olacak.

Türk Modern Sanatını Dünya Sanat merkezlerine taşıyan kreatif Galeri RENKO London 

Renk ERBİL tarafından kurulan Londra Merkezli RENKO London, Devrim ERBİL başta olmak üzere Türk Modern sanatının önemli isimlerinin ve inovatif İngiliz sanatçıların temsilciliğini yapıyor.

Avrupa’nın sanat başkentleri başta olmak üzere tüm dünyada kreatif sergi projeleri yerel ve global marka işbirliklerine imza atıyor.

Büyük başarı ile hayata geçen TA London projesine ek olarak TA Berlin, TA New York gibi yeni projeler 2023 ve takip eden yıllar için planlanıyor. Türk sanatının global buluşmasının mimarı olan RENKO London kurucusu Renk ERBİLBodrum çok önemli bir sanat şehri haline geliyor, babam Devrim ERBİLin de burada yaşaması bizim için Bodrum’u daha da önemli kılıyor, çok özel bir içerik ile planladığımız TA Bodrum projemizi her yıl geliştirerek Avrupa’da yaptığımız projelerimizin yaz kutlaması olarak sanat ve turizm merkezi olan Bodrum’daki sanatseverlerle buluşturmak için çok heyecanlıyız. Tüm sanatseverleri 31 Temmuz 24 Ağustos tarihlerinde Merqez Arta bekliyoruz.” diyor.

Türkiye'den ve yurtdışından uluslararası üne sahip 15 sanatçının yer aldığı sergi, Türk Çağdaş Sanatının uluslararası profilini ve dünya sanatına yaptığı büyük katkıyı yükseltmeyi hedefliyor.

Paydaşlar

RenkoLondon  -Küratör

www.renkolondon.com

Ayrıntılı Bilgi İçin

 Lobby İletişim ve Etkinlik Danışmanlığı Tel: (212) 284 63 63