Kızılay Oda Başkanlarını Üyeliğe Davet Ediyor

Türkiye Kızılay Derneği'nin Milas Şubesi Yönetimi MİTSO'yu ziyaret ederek oda üyelerini, fitre ve zekatlarıyla kurban bağışlarını Kızılay'a vermeye davet etti.

Kızılay Oda Başkanlarını Üyeliğe Davet Ediyor
Kızılay Oda Başkanlarını Üyeliğe Davet Ediyor

Milas'ta kapatıldıktan sonra yeniden açılan Türkiye Kızılay Derneği Milas Şubesi'nin yönetimi Milas Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Dernek Başkanı Ayşegül Semerci, Milas'taki oda başkanlarını Kızılay'a üye olmaya davet ederken MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Kızalay'a üye olan ilk oda başkanı oldu.

Muğla'da en çok kanın Milas'ta toplandığını belirten Kızılay Milas Şubesi Başkanı Ayşegül Semerci amaçlarının Milas'a kalıcı bir kan merkezi kazandırmak olduğunu söyledi.

Türkiye Kızılay Derneği Milas Şubesi, MİTSO'yu ziyaret ederek çalışmaların anlattılar. Kızılay'ın Milas ŞubesiYönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Semerci, Başkan Yardımcısı Akın Kuzyaka, Sekreter Vedat Kara, Sayman Kubilay Şener ve Yönetim Kurulu Üyesi Rahman Önder'den oluşan yönetimi MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer'e faaliyetlerini anlattılar. Milas'ta bir kan toplama merkezi olmamasına rağmen Muğla ilinde en çok kan toplanan ilçenin Milas olduğunu belirten Dernek Başkanı Ayşegül Semerci amaçlarının Milas'a, kolay ulaşılabilir bir yerde kalıcı bir kan merkezi kazandırmak olduğunu söyledi. Semerci, MİTSO üyelerini fitre ve zekatlarla kurban bağışlarını Kızılay'a yapmaya davet etti. Kızılay'a üye sayısını arttırmaya çalıştıklarını da belirten Ayşegül Semerci "Milas'taki tüm oda başkanlarını da Kızılay'a üye olmaya davet ediyoruz" diyerek Reşit Özer'in Kızılay'a üyelik kaydını yaptı. Kızılay genel merkezinden zaman zaman ihtyaç sahibi kişiler ve çocuklar için giysi yardımı geldiğini ancak bunlar arasında ayakkabı bulunmadığını anlatan Semerci, bu konuda MİTSO'dan destek beklediklerini söyledi. Ayşegül Semerci, daha sonra Reşit Özer'e Kızılay rozeti taktı ve bir Kızılay bayrağı armağan etti.

Türkiye Kızılay Derneği Milas Şubesi Başkanı oda başkanlarını Kızılay'a üye olmaya davet ederken MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer Kızalay'a üye olan ilk oda başkanı oldu.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Ayşegül Semerci'nin daveti üzerine Kızılay'a üye olurken "Kızılay'a hepimiz destek olmalıyız. Biz de üyelerimize çağrıda bulunarak fitre ve zekatlarını, kurban bağışlarını Kızılay'a yapmaya davet edeceğiz. Ayrıca MİTSO olarak, imkanlarımız ölçüsünde elimizden gelen desteği sağlamak isteriz" dedi ve Kızılay yöneticilerine teşekkür etti.