"Kimlik" Temalı Foto-Tipo Sergisi Bodto'da Açıldı

"Kimlik" Temalı Foto-Tipo Sergisi Bodto'da Açıldı

BODTO hizmet binası fuaye alanında 17 Aralık Pazartesi günü Bodrum GSF Dekan'ı Prof. Erol TURGUT'un "Kimlik" temalı foto-tipo sergisi açıldı.

Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği sergiye BODTO Meclis Başkanı İlhan Ersan, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Eyinç ve Meclis Üyesi Toros Demirdöven katıldı.

YK Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, sergi açılışında yaptığı konuşmada 2005 yılından beri sanat ve kültüre özel önem verdiklerini Bodrum Deniz Müzesinin açılmasını, Gümüşlük Klasik Müzik Festivali ve Barok Müzik Konserlerine verdiği destekleri bunlara örnek olarak gösterdi.

“Yeni hizmet binamızın tasarımında da sergi alanı olarak kullanılacak mekânları ekledik. Binamızın açılışını da yine sergi ile yapmıştık.” dedi.

Prof. Erol TURGUT’da sergisi için verilen destekten dolayı BODTO yöneticilerine teşekkür etti. “Öğrencilerimizin her yıl yaptıkları sergileri Bodrum merkezinde bulunan Hakan Aykan Kültür Merkezi Trafo’da sergileyerek Bodrum halkıyla paylaşıyoruz” dedi.

“Bu sergide yer alan eserlerim daha önce parça  parça yurt dışı ve yurt içinde sergilenmişti. Burada 24 parça eserin tamamını bir araya getirdik. Serginin açılış tarihinin 17 Aralık olması bir tesadüf olarak geçen yıl vefat eden öğretim görevlisi arkadaşımın yıldönümüne denk geldi. Resim Bölümü Öğretim görevlisi değerli arkadaşım Yrd. Doç. İbrahim Serdar Milli'ye sergimi adıyorum” dedi

Sergi, 17-29 Aralık tarihleri arasında hafta içi 9.00-12.30, 13.30-17.00 saatleri arasında sanatseverlere açık olacak.