Bodrum Siyasetinde Şok Gelişme

Bodrum Siyasetinde Şok Gelişme
Mehmet Kocadon
Bodrum Haber
Bodrum Haber
Bodrum Haber

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, 2006 yılında işlenen bir İmar Kirliliği suçlamasıyla yargılandığı davadan aldığı cezanın Yargıtayca onanması nedeniyle, 38 gün hak mahrumiyeti aldığını bildirdi.

Eylül ayı Meclis toplantısının sonunda Herodot Kültür Merkezine gelen Başkan Kocadon, Bodrum Belediye Meclis Üyeleri’ne hakkındaki gelişmelerle ilgili bilgi verdi. Meclis üyelerine hakkındaki kararı açıklayan Kocadon, daha sonra toplantıyı takip eden basın mensubu Kent Haber muhabiri Hamdi Yörür’ü toplantı salonuna davet ederek, Kent Haber’e açıklama yaptı. Açıklamada ; 

“Bugünden itibaren, daha yargılama süresi devam ediyor ama şu an kaymakamlıktan gelen tebligatla bir ay belediye başkanlığı görevime ara veriyorum. Bir Bodrum vatandaşı olarak sizlerle beraber olacağım. Biliyorsunuz biz daha önce böyle süreçlerden geçen yönetici olarak hiçbir zaman ne halkımıza ne de devletimize küsmedik. Özellikle yüce Türk yargısının doğruluğuna inandık. Eminim ki bu süreçte de yüce Türk yargısı güzel bir karar verecektir. Bu konu bir duvarın yıkım meselesi ile ilgili alınmış bir karar. Duvarı geç yıkmamızdan dolayı bir dava açıldı. Bu yargılamanın sonucunda hapis ve para cezası almıştık. Bu duvarın yıkılmamasından dolayı verilen ceza için Yargıtay’a itiraz etmiştik. Sonra savcılık da itiraz etmiş. Sonuçta Yargıtay bir para cezası ile belediye başkanlığından 38 gün hak mahremiyeti cezası vermiş” dedi.

Bu haber özel haber içeriği olduğundan açıklamanın tamamını Kent TV Haber sitesinden okuyabilirsiniz.