Ahmet Aras "Bodrum'da Oylarımızı Artıracağız"

CHP’de sancılı geçen Bodrum adaylığı ile ilgili yeni bir isim ortaya çıktı. Son olarak aday gösterilen Mustafa Saruhan’ın adaylığının düşürülmesinin ardından yeni ismin kim olacağı merak ediliyordu. CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı turizm sektöründe faaliyet gösteren işadamı, emekli Yarbay Ahmet Aras oldu.

Ahmet Aras
Ahmet Aras

CHP’de sancılı geçen Bodrum adaylığı ile ilgili yeni bir isim ortaya çıktı. Son olarak aday gösterilen Mustafa Saruhan’ın adaylığının düşürülmesinin ardından yeni ismin kim olacağı merak ediliyordu. CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı turizm sektöründe faaliyet gösteren işadamı, emekli Yarbay Ahmet Aras oldu.

Ahmet Aras Kimdir?Aras seçime kısa bür süre kalmasından dolayı çalışmalarını hızlandırarak devam ediyor. Bu kapsamda Yalıkavak ziyaretinde çeşitli açıklamalar yaptı. Aras "Biz göreve geldiğimizde, Bodrum yarımadasında ilgisiz kalan tek bir mahalle, tek bir sokak, tek bir esnaf bile olmayacak. Bodrum'da oylarımızı artırmak zorundayız. Dışarıda bizim ayrışmamızı, parçalanmamızı bekleyen bazı insanlar var. Onlar bundan nemalanıyorlar. Bizim bunu çok çabuk bir şekilde atlatıp kucak kucağa bir yumruk gibi yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Hiç kimseye husumet duymuyorum, hiç kimseyi ötekileştirmiyorum. Sadece CHP'li yoldaşlarımdan değil, Bodrum'da yaşayan diğer vatandaşlarımızdan da oy almak için buraya geldim ben. CHP, tıpkı Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu gibi dimdik ayaktadır, aynı şevk ve heyecanla yoluna devam etmektedir. Bodrum'da ondan başka çözüm yolu yoktur. Sizleri onore etmek için, sizlerin yüzünü eğdirmemek için, CHP'li bir belediyenin başarısız olmadığını göstermek için gece gündüz çalışacağım. Tek başıma yapamam. Ben kendimi sermaye gruplarına dayamıyorum, hiçbir güce dayamıyorum, tek dayanağım sizlersiniz. Tüm kalbimle inanıyorum üyesinden delegesine, mahalle temsilcisinden yönetimine, kadın kollarından gençlik kollarına kadar hepimiz birlikte yöneteceğiz Bodrum Belediyesini. CHP'li bir belediyenin başarısını dünyaya ilan edeceğiz. Eğer benim arkamda dimdik durursanız, yapamayacağımız hiçbir hizmet yok. Her şeyi buraya getirebiliriz biz. Eğer ben büyükşehire gidersem, il başkanımla, milletvekillerimle birlikte tüm yatırımları Bodrum'a getirebilirim.Ama sizlerin de yumruk gibi olması lazım. Dedikodudan, hizipten artık uzaklaşalım. Ben sizin kardeşinizim. Lütfen böyle görün arkadaşlar. Beni her zaman eleştirebilirsiniz, her zaman hatalarımı sıkıntılarınızı söyleyebilirsiniz. Bizim amacımız CHP iktidarıdır. Davamız kişisel değil.Bodrum'da CHP'den başka çözüm yolu yok. Bu böyle kalmalı, devam etmeli. Biz Bodrum'u hiçbir oluşuma terk edemeyiz. Biz bu işin kazananı olacağız. Ama birlik, beraberlik ve yumruk gibi olursak... Göreve geldiğim zaman Belediyenin kurumsallaşası önceliğim olacak.Bütün birim amirleri yetkili ve sorumlu olacak. Belediye Başkanı'nın halka ayıracak vakti olacak. Biz bunları çok iyi biliyoruz. Yöneticilikten geliyoruz biz. Aslolan, Belediyenin içinde insanları mağdur etmemek. Vatandaşlarımıza anlatın. Her arkadaşım bir uç beyidir. Son güne kadar kapı kapı, ev ev dolaşın halkımıza bunları anlatın. Bundan sonra hiç kimse belediyede kapı kapı dolaşmayacak. Kurumsal ve teknolojik altyapıyı kuracağız ve tüm problemlerin üstesinden geleceğiz. En büyük ve ilk projemiz bu. Başkan yardımcılarımızdan biri kadın olacak. Eşit temsil olacak Belediyede. Biz işlere buradan başlayacağız. Örgüte sormadan, kendi kafama göre hiçbir iş yapmayacağımı size taahhüt ediyorum. Parti örgütümüzün içine sinmeyen hiçbir iş yapılmayacak." dedi.