Yalıkavak Ta Her Şey Yolunda

Yalıkavak Spor Kulübü yönetiminin Yalıkavak Spor Kulübü ile ilgili yapılan haberlere basın bülteni ile cevap verdi.

Yalıkavak Ta Her Şey Yolunda
Yalıkavak Ta Her Şey Yolunda
Yalıkavak Ta Her Şey Yolunda

Yalıkavak Spor Kulübü yönetiminin Yalıkavak Spor Kulübü ile ilgili yapılan haberlere basın bülteni ile cevap verdi.

25 mart 2019 -  tarihinde tarık girgin hentbol haber sayfasında yer alan kulübümüz adına yapılmış habere cevap verme zorunluluğumuz doğmuştur.

Söylediği gibi, yalıkavak hentbola sevdalı, hentbolu seviyoruz, sadece hentbol değil tüm sporlara  olan,  bu sevgi ve sevda  bu kulüp var olduğu sürece devam edecektir.

Sezon başında yabancı  transfer ve eski hocamız gökhan ceyhan ile yaşanan sorunlar her kulüpte ve her spor branşında yaşanabilecek sorunlardır. Fakat bu sorunların yaşanmasında tamamen yönetimsel  hatalardan olduğunu  ve tek suçlunun yönetim kurulu olduğunu düşünmek bizler için haksızlıktır.

Biz yaptığımız transferleri hocamızın bilgisi dahilinde ve onun istekleri doğrultusunda yaptık. Çünkü yönetim kurulundaki hiç bir arkadaşımız hentbolu profesyonel olarak yapan kişiler değiliz. Gerçekten amatör bir ruhla takıma ve kulübe hizmet etmeye çalışıyoruz.

Maddi sorunlar yaşadığımız doğrudur. Türkiyenin içinde bulunduğu bu durumda sorun yaşamayan kulüp yok denecek kadar azdır. Kaldı ki biz bir mahalle takımıyız. Şu ana kadar elde ettiğimiz başarılar ve gelinen nokta bize destek olan başta bodrum belediye başkanımız mehmet kocadon ve yerel sponsorlar sayesinde gerçekleşmiştir.

Haber de tarık girgin’in söylediği gibi kulüp icralıktır. Kulübün hesabına  icra gönderen kişi ne 3 ay oynadıktan sonra maddi zorluklardan  gönderdiğimiz yabancı oyuncularımız ne de dışarıdan bir alacaklıdır.

Kulübe icra gönderen kişi görev yaptığı süre içinde tüm alacaklarını alan, kulübü sahiplenen, bizlere bu işi sevdiği için ve amatör bir ruhla yaptığını söyleyen, üstelik bu  alacak,yaklaşık 6 -7 yıl önce çalıştığı ve alamadığını söylediği geçmiş döneme ait alacak ve çalışmadığı aylara ait olan ve hakettiği düşündüğü ( 01.01.2019 – 01.08.2019 )tarihine ait maaş alacaklarını erken tahsil etmek isteyen eski hocamız gökhan ceyhan’dan başkası  değildir. Bu şekilde davranan bir kişi ile daha önce aldığımız görevden uzaklaştırma kararının çok doğru bir yönetim kararı olduğu açık olarak ortadadır. Tüm bu olaylardan sonra gökhan hocamız, çok sevdiğini ve kızları gibi gördüğünü söylediği uyuncular, hakettikleri maaşlarını almadan, çalışmadığı ve seneler önce çalışıp alamadığı parasını icra yoluyla kuruşuna kadar tahsil etmiştir. Ayrıca yapılan ve başarısız olunan yabancı oyuncu tarnsferleri de, yönetim tarafından, hentbolu çok iyi bildiğini savunup, hiç bir  eleştiri ve öneriyi dikkate almayan hocamızın isteği ile yapılmıştır

Ve en son dün, kulübü oyuncuların yönettiğine dair haber, bu tamamen yönetime karşı yapılan ve oyuncuları hedef alan sporcuların şimdiki ve gelecekteki  kariyerlerine zarar verebilecek, hiç bir satırı sporla bağdaşmayan rezil bir haberdir.

Kıvanç hoca yada başka bir hoca veya herhangi bir oyuncu  ile istediğimiz  zaman, istediğimiz yerde kimseden izin almadan görüşme hakkımızda vardır.  Herhangi bir anlaşma olmadan da hentbolu bilen, kulübümüz bünyesindeki, yada hentbol sporu içersinde, düşüncelerine değer verdiğimiz kişiler, yada  daha önce bu hoca ile görev yapmış oyuncuların bilgisini almak kadar doğal olan bir davranış yoktur. Oyuncuların fikrini almak, ne onları yönetim üstüne çıkarır, nede kulübü onların yönettiğine dair bir durum oluşturur.

Haberde açıklandığı gibi, ne yönetim içinde bir sorun var ne de 1 ay sonra  seçim.  Üstelik yeni seçilen belediye başkanını da bu olayların içine çekmek, kadar karektersiz bir düşünce olamaz. Üstelik biz bu haber yazılmaya çalışırken, yada kısa bir süre önce belediye başkanını makamında ziyaret edip, tam destek sözünü aldık. Meyva veren ağaç her zaman taşlanmıştır ve taşlanmaya devam edecektir.

Yazılacak ve söylenecek daha çok konu var ama biz yönetim kurulu olarak aldığımız her kararrın arkasındayız.  Başarı için çalışmaya ve sorumluluk almaya devam edeceğiz.

Tek isteğimiz mustafa kemal atatürk’ün  “ ben sporcunun zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklısını severim” sözündeki ahlaklı ve başarılı sporcuları yetiştirecek hoca ve teknik kadrolarla çalışmaktır.

Yalıkavakspor Yönetim Kurulu