Muğla Protokolü'nün Yeni Yıl Mesajları 2022

Muğla protokolünün 2022 yeni yıl mesajları

1. Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın Yeni Yıl Mesajı

Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın Yeni Yıl Mesajı
Muğla Valisi Orhan Tavlı
Saygıdeğer Muğlalı Hemşehrilerim;
 
2021 yılını geride bırakıyor, yeni ümitler ve beklentilerle 2022 yılına giriyoruz. 
 
Son iki yıl tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadeleyle geçti. Yaşadığımız bu zor zamanların geçmişte kalması, sağlıklı günlere bir an önce kavuşmak için öncelikle aşılarımızı olmalı, belirlenen kurallara riayet etmeli ve tedbirlere hep birlikte uymalıyız. Bu zorlu süreci birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma içerisinde hep birlikte atlatacağımıza ve özlem duyduğumuz sağlıklı günlere bir an önce kavuşacağımıza canı gönülden inanıyorum. 
 
2021 yılı pandeminin yanında yangınlarla mücadele ettiğimiz bir yıl oldu. Umudumuzu, kararlılığımızı ve güvenimizi kaybetmeden, devlet millet ele ele verip, iş birliği içerisinde karşılaştığımız zorlukların üstesinden geldik. 
 
2021 yılında olduğu gibi 2022 yılında da başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere, sivil toplum kuruluşları ve toplumun tüm kesimleriyle işbirliği ve dayanışma içinde eşsiz güzelliklere sahip yeryüzü cenneti Muğla’mızı turizmden tarıma, eğitimden sağlığa birçok alanda cazibe merkezi haline getirmek için 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda çalışmalarımıza aynı azim, kararlılık ve heyecanla devam edeceğiz. 
 
Yeni umutlarla karşıladığımız 2022 yılının, ülkemize, ilimize ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve hayırlar getirmesini temenni ediyor, birlik ve beraberliğimizin sürdüğü bir yıl olmasını diliyorum. Bu vesileyle Muğlalı hemşehrilerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın, her kademede görev yapan sağlık çalışanlarının, kamu personelinin ve basın mensuplarının yeni yılını tebrik ediyorum.

2. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'ün Yeni Yıl Mesajı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'ün Yeni Yıl Mesajı
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün 2021 yılını geride bırakıp 2022’ye girilirken tüm vatandaşların yeni yılını kutladı.

Yeni bir yılın sil baştan yeni umut, heyecan, sağlık ve mutluluk getirmesini dilediğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün geride bıraktığımız yılın izlerini yüreğimizde, tecrübesini yaşamımızda hissederek yeni bir yıla girdiklerini söyledi ve tüm vatandaşların yeni yılını kutladı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “2021 yılı ülkemiz ve Muğla’mız için unutamayacağımız anıları barındıran, Türk Milleti’nin en büyük felaketlerde nasıl kenetlendiğini, her ne olursa olsun asla umutsuzluğa kapılmamızı bizlere bir kez daha gösteren zorlu bir yıl oldu. Muğla tarihinin en büyük yangın felaketini yaşadığımız 2021 yılında birlik ve beraberlikle her felaketi göğüsleyebileceğimizi bir kez daha yaşayarak gördük. Şehrimizde yaşanan yangınlarda birlikte aile birlikte Türkiye olduk. Kararan umutları el birliği ile yeşerttik. Kahraman sağlık çalışanlarımızın salgınla mücadelesi bu yıl da hız kesmeden devam etti.

Muğla’mızda geride bıraktığımız yılda 13 ilçemizde hizmetlerimize hız kesmeden devam ettik. Yatırımlarımızla ilçelerimize değer katmaya, toprağını işleyen üreticimize destek olmaya devam ettik. Hemşehrilerimizin huzuru, mutluluğu, sağlığı ve en önemlisi de yüzlerinde gülümseme olabilmek için var gücümüzle çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz.

2022 yılının da dünyaya ve ülkemize mutluluk, huzur, barış, ekonomik refah ve en önemlisi sağlık getirmesini diliyorum. Herkesin birbirine, kurumlara güvendiği, sevgi, hoşgörü, güler yüzün yüreklerde, barışın tüm coğrafyalarda yaşandığı, adil, eşit ve ekonomik refahın yükseldiği bir 2022 yılı umut ederek tüm hemşehrilerimizin yeni yılını kutluyorum.” dedi.

3. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın Yeni Yıl Mesajı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın Yeni Yıl Mesajı
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, sıkıntılarla dolu 2021 yılının geride bırakıldığı bugünde, Bodrum ve ülkemiz için umut dolu yeni bir yılın başlangıcını kutlayan bir mesaj yayımladı.

Başkan Aras yeni yıl mesajında şu ifadelere yer verdi:   

"Afetlerle, küresel salgınla ve krizlerle geçen bir yılı geride bırakıyoruz. Yepyeni umutlarla ve daha büyük bir çalışma azmiyle 2022 yılına ‘Merhaba’ diyoruz.

Göreve geldiğimiz günden bugüne birçok zorlu süreçten geçtik. Bu dönemlerde en çok; barışın, huzurun ve sağlığın ne kadar kıymetli olduğunu öğrendik. Geçirmiş olduğumuz zorlu dönemlere rağmen hep birlikte, dayanışma ruhuyla projelerimizi hayata geçirdik. Bunları yaparken; Bodrum’un doğal, kültürel ve tarihi güzelliklerini koruyarak; mirasımızı gelecek nesillere aktarma konusunda bir köprü olmayı, Bodrum’u yöneten irade olarak ödev kabul ettik.

Bodrumla birlikte sorumluluklarımızın daha da arttığı bir dönemde en büyük arzum; Bodrum’da, barış ikliminin tüm dünyaya yayılması olacaktır. Çünkü ‘barış’ bir ülkeyi huzur ve güven ortamına eriştiren en iyi yoldur.

Eşitlik, özgürlük ve bağımsızlık ilkeleri ebedi bir barışa ulaşabilmek; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yol haritasını çizdiği Türk Ulusuna hedef olarak gösterdiği, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmanın en koşulunu“ Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ta” görmüştür.

Bu barışçıl anlayış; insanların daha çok iletişimde olmasının, dayanışmanın önündeki engelleri kaldıracak ve ülkeler, doğal, tarihi ve kültürel mirasın korunmasını öncelik haline getirecektir.

Umudumuzu, kentimizdeki barış iklimini ve dayanışma ruhunu yaşatmak adına; aydınlanmacı, tam bağımsız ve anti emperyalist yol haritamız çerçevesinde güçlerimizi her zaman olduğu gibi birleştirmeli ve geleceğe dair tüm hedeflerimizi bu yönde yapmaya çağrıda bulunmalıyız.

Barışın ve dayanışmanın ülkemizi her türlü refaha ulaştıracak en iyi yol olduğu düşüncesiyle; bu inanç ve kararlılıkla, omuz omuza yepyeni bir yılı birlikte karşılamanın sevinciyle, huzurlu, sağlıklı bir yıl diliyorum."

4. Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş'ün Yeni Yıl Mesajı

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş'ün Yeni Yıl Mesajı

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş 2022 yılına sayılı günler kala yayınladığı mesajında Menteşe halkının yeni yılını kutladı. Başkan Gümüş, başta pandemi ve ekonomik sorunlar nedeniyle ülkemiz için zorlu geçen 2021 yılını artık geride bıraktığımızı belirterek; “Yeni yıl yeni umutlardır, yeni heyecanlardır. 2022 yılının başta sağlık ve huzur dolu bir yıl olmasını diliyor, tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyorum.” dedi.  

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Dünyayı etkisi altına alan Covid -19 salgınının devam ettiğini, ülke olarak zorlu ekonomik şartlarla karşı karşıya kaldığımız, pek çok doğal afet yaşadığımız zorlu bir yıl sona eriyor. 2021 yılında yaşadığımız tüm bu olumsuzluklara rağmen 2022 yılı bizler ve halkımız için de umut dolu, ülkemiz adına her alanda pozitif gelişmelerin yaşandığı, başta sağlık olmak üzere halkımız için huzurlu bir yıl olmasını diliyorum. Menteşe halkımızın 2022 yılını en içten dileklerimle kutluyorum.”

5. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'IN Yeni Yıl Mesajı

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'IN Yeni Yıl Mesajı

Yeni yılla ilgili bir mesaj yayımlayan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, 2022 yılının sağlık, huzur, mutluluk ve bereket getirmesi dileğiyle tüm vatandaşların yeni yılını kutladı.

Oktay mesajında şunlara yer verdi; “2021, Marmaris olarak ne yazık ki hiç iyi hatırlamayacağımız bir yıl oldu. Pandeminin gölgesinde girdiğimiz yaz sezonunda İngiltere’nin Türkiye’yi kırmızı listeye alması nedeniyle dış turizmde hedeflenen noktaya ulaşamadık. En büyük büyük darbeyi ise 29 Temmuz’da başlayan ve 8 gün boyunca devam eden büyük yangın vurdu. Yangın ormanlarımızla birlikte hepimizin yüreğini yaktı.

Ama her zaman dediğim gibi; bizim Marmaris olarak enerjimiz, motivasyonumuz ve umudumuz hep yüksek. Yepyeni bir yılı sevinçle karşılıyoruz. Ben umut ediyorum ki artık bu yaşadığımız felaketler bir son bulacak ve 2022 yılını oldukça güzel geçireceğiz. Öncelikle salgının sona ermesini ve yeniden normal hayata geri dönmeyi temenni ediyoruz. Bunun yanı sıra iki sezondur büyük sıkıntı yaşayan turizm sektörünün yeniden eski günlere dönmesi, Marmarisimizin tekrar yüzbinlerce turisti ağırlaması kısa vadede ana hedefimiz. Bu duygu ve düşüncelerle büyük umutlarla girdiğimiz 2022 yılının en başta sağlık, mutluluk ve huzur getirmesi dileğiyle herkesin yeni yılını kutlar, sevgiler sunarım.”