Yatağan’da 5 Kazan Aşure Halka Dağıtıldı

Yatağan Belediye Başkanlığı tarafından geleneksel olarak her yıl yapılan Muharrem Ayı Aşure Etkinliği devam ediyor.

Yatağan’da 5 Kazan Aşure Halka Dağıtıldı
Yatağan’da 5 Kazan Aşure Halka Dağıtıldı

Yatağan Belediye Başkanlığı tarafından geleneksel olarak her yıl yapılan Muharrem Ayı Aşure Etkinliği devam ediyor. Yatağan Açık Pazar yeri girişinde yapılan etkinlikte bu yıl 5 kazan aşure halka dağıtıldı.

Etkinliğe Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Daire amirleri, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, özel ve tüzel kuruluşlar ve vatandaşlar katıldı. Başkan Toksöz aşure hazırlayan ekibe kapak açma bahşişi sundu.

Etkinlik Yatağan Merkez Camii İmam Hatibi Cemil Çamcı tarafından Kur’an-ı kerim okunması ve dua edilmesiyle başladı. Belediye Başkanı Mustafa Toksöz etkinlikte yaptığı konuşmada, Yatağan Belediyesi olarak bu yılda Muharrem ayı aşure ayı gelmesi dolaysıyla bu güzel etkinliği düzenledik. Sayın Vekilimiz, Kaymakamımıza, Daire amirleri, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, özel ve tüzel kuruluşlar ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Belediye olarak hem gelenek ve göreneklerimizi, hem de sosyal faaliyetlerimizi sürdüreceğiz, hem de halkımıza hizmet edeceğiz’ dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan’da yaptığı konuşmada; ‘Muharrem ayı yine bereketiyle geldi. Muharrem ayı aşure etkinliği belediye olarak daha öncede yapılıyordu şimdide devam ediyor. Bizlerde vekiliniz olarak Yatağan ve Muğla geneline yapılacak hizmetler için bakanlık- bakanlık dolaşıyoruz. Hizmetlere katkı yapıyoruz. Ben bu güzel etkinlikte katkısı olan emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Allah kabul etsin’ şeklinde konuştu.

Daha sonra 5 kazan aşure Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ve görevliler tarafından halka dağıtıldı.