Tek Evimiz Dünya Dediler Temizlik Hareketine Başladılar

Bodrum Bahçeşehir Koleji öğrencileri bugün, tüm kampüslerimizin katılımıyla eş zamanlı olarak Bodrum İçmeler Yelken Kulübü kıyı temizliğini gerçekleştirdi. 

Tek Evimiz Dünya Dediler Temizlik Hareketine Başladılar
Tek Evimiz Dünya Dediler Temizlik Hareketine Başladılar

Bodrum Bahçeşehir Koleji öğrencileri bugün, tüm kampüslerimizin katılımıyla eş zamanlı olarak Bodrum İçmeler Yelken Kulübü kıyı temizliğini gerçekleştirdi. Bodrum Bahçeşehir Koleji tarafından yapılan açıklamada;

Rize’den Hatay’a Türkiye’nin her kıyısında kampüsleri bulunan Bahçeşehir Koleji olarak çevre kirliliğine dikkat çekmek ve daha temiz bir dünya için 8.333 km olan kıyılarımızda Türkiye’nin en büyük kıyı temizliği hareketini başarıyla tamamladık.

Sürdürülebilir bir dünya için “Tek Evimiz Dünya’’ sloganıyla gerçekleşen etkinlikte amacımız insanların yarattığı bu kirliliğin son bulması için farkındalık yaratmaktı. “Temiz denizler, temiz kıyılar, temiz sokaklar ve temiz bir dünya en çok biz çocukların hakkı! 

Bizlerden sonraki nesillere, böyle bir temizlik hareketine girişmek zorunda olmadıkları bir dünya bırakmak için bize katılın, bize kulak verin ve bu bilinçlenme hareketini çevrenize yayın!” #tekevimizdunya #bizetemizbirakin

Evlerimizin içini her zaman temiz tutuyoruz. Ayakkabıyla girmiyor, çöplerimizi yerlere atmıyoruz. Bizler, dünyamızın evimiz olduğunu biliyoruz ve büyüklerimizin de bunun farkında olmasını istiyoruz. Dünya bizim gerçek evimiz. Yaşadığımız evlerin içine gösterdiğimiz özeni, çevremize de göstermeliyiz.

Gezegenimizin dörtte üçünü denizler ve okyanuslar kaplar. Yaşamın başladığı yer olan denizler ve okyanuslar, yaşamın devam edebilmesi için de çok önemlidir. Bu nedenle temiz tutmaya denizlerden başlamalıyız.

Bugün Türkiye’nin dört bir yanındaki arkadaşlarımızla birlikte yaşadığımız şehrin kıyılarında atıkları topluyoruz. Amacımız insanların yarattığı bu kirliliğin son bulması için farkındalık yaratmak. Topladığımız her atık, bizim geleceğimiz için bir tehdittir.

Temiz denizler, temiz kıyılar, temiz sokaklar ve temiz bir dünya en çok biz çocukların hakkı. Bizlerden sonraki nesillere, böyle bir temizlik hareketine girişmek zorunda olmadıkları bir dünya bırakmak için buradayız! Bize katılın, bize kulak verin ve bu bilinçlenme hareketini çevrenize yayın!

Dünya bizim evimiz! Evimize sahip çıkıyoruz! denildi.