Kİ – SHE – SEL 7

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde “Özlen Ayata Tasarım Atölyesi” adı ile kendi butiği bulunan Özlen Ayata, birbirinden zengin görsel sunumlarla farklı materyalleri kattığı, ince detaylara sahip orijinal deri yelek, tunik, çanta, kemer, takı, saç ve beden aksesuar tasarımlarını izleyicileriyle paylaşacak.

Kİ – SHE – SEL 7
Özlen Ayata “ Ki – She – Sel 7 ” Adlı Defilesinde, Orjinal Deri Ve Tamamı El İşçiliği Tasarımlarını Sergiliyor

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde “Özlen Ayata Tasarım Atölyesi” adı ile kendi butiği bulunan Özlen Ayata, birbirinden zengin görsel sunumlarla farklı materyalleri kattığı, ince detaylara sahip orijinal deri yelek, tunik,  çanta, kemer, takı, saç ve beden aksesuar tasarımlarını izleyicileriyle paylaşacak.  Ayata’nın sadece kendi el işçiliğiyle ürettiği tasarımları, özgün olmasının yanı sıra, her bir tasarım ürünün tek olmasıyla da dikkat çekiyor. İddialı modelleriyle, ürünlere sahip olan kişileri özel hissettiren Özlen Ayata, Dibeklihan’ da bu yıl yedinci defilesini gerçekleştiriyor.

 2019 Kreasyonlarının  yer aldığı, “Kİ – SHE – SEL 7” adlı defile, 26 . Temmuz . 2019, Cuma,

 SAAT: 19.15’ te, Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, Orhan Kemal Meydanı’ nda izleyicilerle buluşacak.

15 mankeniyle, yaklaşık 400 parça ürünün sergileneceği defile, sizlere bir görsel şölen sunmayı hedefliyor.

Elde diktiği deri gelinliği, 2017 defilesinde sergileyen Özlen Ayata, bu yıl da günlük kullanıma uygun deri yeleklerin yanı sıra, motorcu yeleklerinin, antik el işlemelerinin aplike edildiği abiye yeleklerin, hafif metal zincirlerin yoğun kullanıldığı maksi gece yeleklerinin, seramik, bakır ve pirinç aksesuarları ve özgün deri desenleriyle dikkat çeken, pratik kullanıma uygun çantaların da yer alacağını belirtiyor.

Doğanın hediyelerine, farklı kullanım şekilleriyle tasarımlarında yer veren Özlen Ayata; model ve kalıp oluşturma ve el dikişi becerilerini annesinden aldığını ve ona bu konuda çok şey borçlu olduğunu ifade ediyor. İTÜ mühendislik eğitiminin de katkısıyla, moda sektöründeki deneyimlerini ve 17 kişisel, 6 karma sergi ve çok sayıda defilenin de kazandırdığı tecrübeyle birleştirerek oluşturduğu yeni koleksiyonuyla, günün her saatinde kullanılabilecek farklı ve rahat modeller sunuyor.