“Dört Efsane Çevreci” Söyleşi ve İmza Günü

“Dört Efsane Çevreci” Söyleşi ve İmza Günü
Metin Erdoğan

“Dört Efsane Çevreci” Söyleşi ve İmza Günü

Menteşe Belediyesi’nin katkılarıyla araştırmacı – yazar emekli Ateşe Metin Erdoğan  “Dört Efsane Çevreci” adlı söyleşi ve imza gününde Menteşeliler ile buluşuyor. Metin Erdoğan “Söyleşi ve İmza Günü” 2 Mayıs 2019 Perşembe günü Saat:20.00’de Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

Araştırmacı – yazar emekli Ateşe Metin Erdoğan’nın kaleme aldığı “Dört Efsane Çevreci” adlı kitap ülkemiz topraklarından çıkmış dünya çapında dört büyük insanın (Atatürk, Manisa Tarzanı, Halikarnas Balıkçısı, Hayrettin Karaca) doğasever ve çevreci yönünü yazıyor. Ayrıca bu dört büyük insanın kendi aralarındaki benzer yönlerini anlatıyor.  Kitap beş temel konudan oluşuyor: Günümüzdeki genel çevre sorunlarının ele alındığı kitapta, Atatürk’ün doğa sevgisi çok genişçe yer alıyor. Diğer bölümlerde ise sırasıyla Manisa Tarzanı, Halikarnas Balıkçısı ve Hayrettin Karaca anlatılıyor.

Metin Erdoğan Kimdir? (Araştırmacı-Yazar ve Yürüyen Köşk Gönüllüsü)

1952 yılında Erciş-Van’da doğdu. Almanca ve İngilizce bilmektedir.  Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümünden yüksek lisans diplomasıyla mezun olmuştur.

Bulunduğu görevler;

1)Yurtiçinde; Hacettepe Üniversitesi Öğretim Görevliliği, Çalışma ve, Sosyal Güvenlik Bakanlığı Yurtdışı İşçi Hizmetleri Genel Müdür, Yardımcılığı, Bakanlık Müşavirliği ve Müsteşar Yardımcılığı

2)Yurtdışında;  Berlin, Karlsruhe, Köln, Stuttgart Başkonsoloslukları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşeliği

Uzmanlık alanları;

Uluslararası Göç Hareketleri,  Almanya mesleki eğitim sistemi, Dört efsane çevrecimiz: Mustafa Kemal Atatürk, Manisa Tarzan, Halikarnas Balıkçısı ve Hayrettin Karaca