Bodrum Bahçeşehir Bursluluk Sınavına Yoğun İlgi

Bahçeşehir Koleji Ortaokul Bursluluk Sınavı; 22 Şubat 2020 Cumartesi günü Türkiye genelindeki 128 kampüsle eş zamanlı olarak Bodrum Kampüsünde de gerçekleşti.

Bodrum Bahçeşehir Bursluluk Sınavına Yoğun İlgi
Bodrum Bahçeşehir Bursluluk Sınavına Yoğun İlgi

Bahçeşehir Koleji Ortaokul Bursluluk Sınavı; 22 Şubat 2020 Cumartesi günü Türkiye genelindeki 128 kampüsle eş zamanlı olarak Bodrum Kampüsünde de gerçekleşti.

2020-2021 Eğitim Öğretim yılında Bahçeşehir Kolejlerinde öğrenim görmek isteyen; 4.5.6. ve 7. Sınıf öğrencilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen sınava Türkiye genelinde 185 bin öğrenci katıldı.

Bodrum Kampüsünde de sabah saatlerinde başlayan ve üç oturumda gerçekleşen sınava yaklaşık 1000 öğrenci katıldı.

Öğrenciler sınava girdikten sonra; velilere de Kampüs Müdürü Barış Anıl Çakır tarafından Bahçeşehir Koleji eğitim sistemi anlatıldı. Velilerin ilgisinin yüksek olduğu sunum sonrası öğrenciler velilerine güvenli bir şekilde teslim edildiler.

“Hayal ettiğin geleceğe, doğru yerden başlamak senin tercihin” ifadesi ile yola çıkarak, geleceğe yön veren bir nesil yetiştirmeyi hedefleyen Bahçeşehir Koleji; sınav sonuçlarına göre, öğrencilere farklı oranlarda burs imkanı sağlayacak.

Sınav sonuçlarının, bir hafta içinde açıklanması bekleniyor.  

29 Şubat 2020 Cumartesi günü, 8. ve 9. Sınıf öğrencilerinin katılımına açık olarak yapılacak olan “Anadolu Lisesi Bursluluk Sınavı”nın başvuruları ise sürüyor. Sınava www.bodrumbahcesehir.com/oks adresinden başvurulabilir.