Vejetaryen Yeni Yıl Arifesi Partisi Planlamak

Zaten bir Yeni Yıl Arifesi partisi planlama sürecindeyseniz, etkinliği vejetaryen bir etkinlik haline getirmeyi düşünebilirsiniz. Vejetaryen bir Yeni Yıl Arifesi partisi planlamak isteyebileceğiniz çeşitli nedenler var.

Vejetaryen Yeni Yıl Arifesi Partisi Planlamak
Vejetaryen Yeni Yıl Arifesi Partisi Planlamak

Zaten bir Yeni Yıl Arifesi partisi planlama sürecindeyseniz, etkinliği vejetaryen bir etkinlik haline getirmeyi düşünebilirsiniz. Vejetaryen bir Yeni Yıl Arifesi partisi planlamak isteyebileceğiniz çeşitli nedenler var. Bu makale, bu nedenlerden bazılarına göz atacak ve aynı zamanda, bu tür bir etkinlik düzenlemeyi planlayan ev sahiplerine başarılı bir parti planlamada yardımcı olmak için vejetaryen bir Yeni Yıl Arifesi partisi planlamanın bazı benzersiz yönlerini de inceleyecektir. Bir ev sahibinin vejetaryen bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya karar vermesinin en popüler nedenlerinden biri, kendisinin bir vejetaryen olması ve en sevdiği yemek tariflerinden bazılarını, hepsi vejetaryen olmasalar bile arkadaşlarıyla paylaşmak istemesidir. Bir vejetaryen partide hem vejetaryen hem de et bazlı ürünler sunmayı ve kendisi hiç et tüketmemeyi tercih etsede, eti partiden hariç tutmayı tercih ettiği zaman, bu genellikle kendisi için önemli olan bir şeyi onunla paylaşmak amacıyla yapılır. 

Misafirler

Bir ev sahibinin vejetaryen bir Yeni Yıl Arifesi partisi düzenlemeyi tercih etmesinin bir başka nedeni de yiyecek maliyetlerinden tasarruf etmektir. Özellikle çok sayıda insan için bir partiye ev sahipliği yapmak, özellikle et içeren pahalı yemekler sunmayı planlıyorsanız oldukça pahalı olabilir. Partinin masraflarını azaltmanın bir yolu, daha pahalı et yemekleri yerine doyurucu vejetaryen yemekler koymaktır. İyi hazırlanırsa çoğu misafir etin varlığını bile gözden kaçırmayacaktır. Bir ev sahibinin vejetaryen bir Yeni Yıl Arifesi partisi düzenlemeye karar vermesinin bir başka nedeni de etin hariç tutulmasının partinin temasına çok iyi uyabileceğidir. Şu anda popüler olan bir dizi diyetle ev sahibi, meyveler, sebzeler, tahıllar ve sert kabuklu yemişler gibi pişmemiş gıdaların tüketilmesine odaklanan çiğ diyet gibi belirli bir diyetin ilkelerine dayalı bir parti düzenlemeyi tercih edebilir.

Vejetaryen bir Yılbaşı Gecesi partisi düzenlemenin nedeni ne olursa olsun, davetlinin, etkinliğin tamamen vejetaryen olmasını sağlamak için belirli miktarda planlama ve hazırlık yapması gerekir. Bunu yapmanın bir yolu, parti menüsüne iyi bir katkı sağlayacak tarifleri aramak için vejetaryen yemek kitaplarına başvurmaktır. Bu tarifleri seçerken her tarifi dikkatle takip etmek ve herhangi bir değişiklik yapmamak önemlidir. Bu önemlidir çünkü tariflerde kullanabileceğiniz ürünler hayvansal ürünler içerebilir. Bu değişiklikleri yapmak, yemeklerinizin tamamen vejetaryen olmamasına neden olacaktır.

Alternatif olarak vejetaryen bir menü sunmanın başka bir yolu da etkinliği bir ziyafete dönüştürmektir. Bu, özellikle konukların çoğunluğunun vejetaryen olması durumunda iyi bir fikirdir çünkü muhtemelen zaten paylaşacakları çok sayıda vejetaryen yemek tarifleri vardır. Ancak misafirlerin çoğunluğu vejetaryen değilse, ne getireceklerine karar vermekte zorluk yaşayabilirler ve ayrıca yiyeceklere istemeden hayvansal ürünler içeren malzemeler de dahil edebilirler.

Vejetaryen bir Yılbaşı partisi planlarken akılda tutulması gereken bir diğer önemli nokta da misafirlerin niyetinizin farkında olmasını sağlamanın önemli olmasıdır. Etkinlik bir potluk olacaksa bu özellikle önemlidir. Ancak, konukların partiye katıldıklarında ne bekleyeceklerini bilmeleri için tüm yemeği siz hazırlıyor olsanız bile, bu aynı zamanda nezaket gereğidir.