Uğur Okulları Online Platformla Eğitime Devam Ediyor

Bodrum Uğur Okulları eğitime ara vermeden Online Platform üzerinden derslere devam edecek.

Uğur Okulları Online Platformla Eğitime Devam Ediyor
Uğur Okulları Online Platformla Eğitime Devam Ediyor

Öğrencilerin kaybı olmadan eğitime devam…

Bodrum Uğur Okulları eğitime ara vermeden Online Platform üzerinden derslere devam edecek.

Milli Eğitim Bakanlığı Corona virüsü ( COVID-19) pandemisine önlem olarak eğitim-öğretime ara verilmesi kararı çerçevesinde 2019-2020 akademik takviminde yapılan değişiklikler kapsamında, Uğur Okulları olarak öğrencilerin öğrenimlerinin aksamaması için teknolojik altyapıyı hazır hale getirmişlerdir.

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklama kapsamında ülkemizde ilk Corona virüs (Covid-19) vakasının görüldüğü açıklanmasının ardından özellikle okulların tatil edilip edilmeyeceği, buna bağlı olarak da eğitim-öğretimin de sekteye uğrayacağı yönünde tedirginlik duyulmaya başlanmıştı. Bakanlığın bilgilendirmesiyle Tüm Okullara 16 Mart İtibarı ile Tatil Kararı alınmıştır.

Türkiye’de 16 Mart 2020 Pazartesi günü itibari ile tatil kararı alınmıştır. Bodrum Uğur Okulları Genel Müdürlüğü tarafından velilere gönderilen mektup ile okulların tatil edilmesiyle birlikte öğrencilerin eğitimlerine Online Platform üzerinden devam edecekleri ve eğitimlerde aksamaların yaşanmayacağı bilgilendirmesi velilere duyurulmuştur. 

 Bodrum Uğur Okulları Genel Müdürlüğünün velilere gönderdiği mektupta şu ifadeler yer alıyor;

“Milli Eğitim Bakanlığının Corona virüsü ( COVID-19) pandemisine önlem olarak eğitim-öğretime ara verilmesi kararı çerçevesinde 2019-2020 akademik takviminde yapılan değişiklikler malumumuzdur. Uğur Okulları olarak öğrencilerimizin öğrenimlerinin aksamaması için teknolojik altyapımız ve tüm hazırlıklarımız tamamdır.

2019-2020 akademik takviminde 06-10 Nisan haftasında planlanmış olan ara tatil, 16-20 Mart haftasına çekilmiştir. 
Bu nedenle 16-20 Mart haftası öğrencilerimiz için eğitim öğretim planlanmamıştır. Anadolu Lisesi 9,10,11. sınıflarımız için tatil önerilerimiz öğrenci ve velilerimizle 16 Mart Pazartesi günü  STOYS üzerinden paylaşılacaktır.

23 Mart haftası ve sonrası için öğrencilerimizin eğitimi Milli Eğitim Bakanlığımızın sunacağı olanaklara ek olarak Uğur Okulları olarak geliştirdiğimiz ve iki yıldır okullarımızda kullanılmakta olan öğrenme/öğretme platformu Metodbox üzerinden online olarak devam edecektir. Online eğitim çerçevesinde tüm öğrencilerimiz, haftalık ders programlarındaki derslerin konu anlatım videoları, soru çözüm videoları, dijital içeriklerdeki interaktif uygulamalar ve animasyonlar üzerinden derslerini takip edebileceklerdir. 


Öğretmenlerimiz öğrencilerine Metodbox üzerinden ödev verme, ödev takibi ve yönlendirmelerine devam edeceklerdir. Sınava hazırlık guruplarımız 11. ve 12. Sınıf öğrencilerimizin eğitimi Metotbox üzerinden 16 Mart haftası dahil kesintisiz olarak devam ediyor olacaktır. 

Ancak yıllık eğitim programımızdaki YKS ve LGS deneme sınavları akademik takvimimizde belirtilen tarihlerde online olarak yapılacaktır. İngilizce eğitimimiz yine aynı şekilde Metodbox üzerinden de erişimi olan içerik ve uygulamalarımız ile online olarak devam edecektir. 

Öğretmenlerimiz, U-Coach'larımız, Psikolojik ve Danışman ve Rehber öğretmenlerimiz ile yöneticilerimiz düzenli olarak öğrenci ve velilerimizle iletişim içerisinde olacak, gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeleri yapacaklardır. 14 Mart Cumartesi günü planlı kurslar ve deneme sınavlarımız yapılacaktır. Öğrencilerimizin eğitimlerinin aksatılmadan devam ettirilmesi çalışmalarımızda işbirliğiniz, destekleriniz ve güveniniz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.  “

Bahçeşehir Okulları Bodrum Kampüsü