Turizm Payı Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti

Turizm Payı Beyannamesi Genel Tebliği hakkında toplantı düzenlendi.

Turizm Payı Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti
Turizm Payı Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti

14 Kasım Perşembe saat 14.00’ da İMEAK DTO Bodrum Şube konferans salonunda, T.C. Bodrum Vergi Dairesi Müdürü Sait ORULLUOĞLU, Bodrum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Sayın Barış ERDOĞAN, İMEAK DTO Bodrum Şube Başkanı Orhan DİNÇ’in konuşmacı olduğu ve Odaların üyelerinin katılımıyla gerçekleşen Turizm Payı Beyannamesi Genel Tebliği hakkında toplantı düzenlendi. Açılış konuşmasını yapan Başkan DİNÇ, “biz, İMEAK DTO Bodrum Şube olarak, Türkiye’ nin turizm merkezi olan Bodrum’ da özellikle üyelerimizin büyük çoğunluğunu kapsama alan tebliğ ile ilgili üyelerimizin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamaları adına bu toplantıyı gerçekleştirmeyi gerekli gördük. Bu konuda bizden desteklerini esirgemeyen başta Vergi Dairesi Müdürümüze ve değerli Vergi Dairesi çalışanlarına, Bodrum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanıma ve yöneticilerine düzenlediğimiz bu toplantıya katıldıkları için teşekkür ediyorum. Şahsım, Meclis Üyelerimiz ve çalışma arkadaşlarımız, bu ve bunun gibi mevzuatların hızlı ve zamanında anlaşılması, üyelerimizin bilgilendirilmeleri hususunda bundan sonra da çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi ve bilgilendirme için sözü Başkan Barış ERDOĞAN’ a bıraktı.

Mali Müşavirler Odası Sayın Barış ERDOĞAN kısa bir sunum ile Turizm Payı Beyannamesi Genel Tebliğ ve tebliğ içerisinde yer alan paylar ile ilgili bilgi verdi. İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Üyeleri ve katılımcıların sorularını yanıtladı. Ardından Bodrum Vergi Dairesi Müdürü sözü aldı. Bilgilendirmelerden sonra soruları cevapladı.

Kurumların sunumları sonrası vatandaşlarla soru – cevap niteliğinde gerçekleşen toplantı, Başkan DİNÇ’ in katılımcılara ve misafirlere teşekkür konuşmasıyla son buldu.