TOBB'den İşyerleri İçin Afet Farkındalık Eğitimi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, AFAD işbirliğinde internet üzerinden "İşyerleri için Afet Farkındalık Eğitimi" düzenliyor.

TOBB'den İşyerleri İçin Afet Farkındalık Eğitimi
TOBB'den İşyerleri İçin Afet Farkındalık Eğitimi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, AFAD işbirliğinde internet üzerinden "İşyerleri için Afet Farkındalık Eğitimi" düzenliyor. 1 Aralık 2021 Çarşamba günü saat 14.00'te webinarda yayınlanacak eğitimde, 2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı kapsamında afetler konusunda işyerlerindeki riskler, afet ve acil durum öncesi hazırlıklar, afet ve acil durum sonrası ilk saatlerde yapılması gerekenler ile afet acil durum sırasında doğru davranışlar anlatılacak. Sunum sonunda izleyicilerin konu hakkındaki soruları da yanıtlanacak.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, oda üyelerine çağrıda bulunarak afetler konusunda hazırlıklı olmak amacıyla düzenlenecek eğitimi, işyerlerinde çalışanlarla birlikte izlemelerini önerdi. Afetlerin hiç beklenmedik anlarda karşımıza çıkacak hayatın bir gerçeği olduğunu belirten Reşit Özer, "Afetlere hazırlıklı olabilmek için bilgili olmak çok önemli. Bu amaçla TOBB'nin AFAD işbirliğinde düzenlediği eğitimi izlemenizi öneriyorum" dedi.