Mv. Yavuz Demir Milas'ta Gençlerle Buluştu

Milletvekili Demir, Milas’ta “İlk Oyum AK Parti’ye, İlk Oyum Erdoğan’a” etkinliğinde gençlerle buluştu.

Mv. Yavuz Demir Milas'ta Gençlerle Buluştu
Mv. Yavuz Demir Milas'ta Gençlerle Buluştu

“Gençliğin ağabeyi” unvanıyla tanınan AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, doğup büyüdüğü memleketi Milas’ta gençlerin sevgi seliyle karşılandı. Milletvekili Demir, Milas’ta “İlk Oyum AK Parti’ye, İlk Oyum Erdoğan’a” etkinliğinde gençlerle buluştu.

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, seçim bölgesindeki programlarına devam ediyor. Özellikle yeni seçmenlere programlarında ağır veren Milletvekili Demir Milas ilçesinde gençlerle buluştu.

AK Parti Gençlik Kolları’nın davetlisi olarak “İlk Oyum AK Parti’ye, İlk Oyum Erdoğan’a” programında Milas Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’ndaki programa katılan Milletvekili Demir’e programda Milas İlçe Başkanı Emin Çelik, Gençlik Kolları İl Başkanı Burak Kaplan, Milas İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Ali Kalay’ın yanı sıra ilk kez oy kullanacak gençler eşlik etti.

Kendisinin Milas ilçesi doğumlu olduğu ve ilköğrenimine burada başladığını ifade eden Milletvekili Demir, gençlerle sohbet ortamında fikir paylaşımında bulundu.

Konuşmasında devamla Milli Savunma Komisyonu Üyesi olduğunu ve savunma sanayinde yapılan hizmetlerden tüm vatandaşların gurur duyması gerektiğine vurgu yapan Milletvekili Demir, “İHA’lar, SİHA’lar, uçak gemilerimiz, mühimmatlarımız artık hepsi yerli üretimi. Kızılelma insansız savaş jetimiz havalandı. Savunmada olağanüstü, tüm dünyanın gıptayla baktığı işler yapıyoruz. Biz komisyon üyesi milletvekilleri olarak bazen bu tesislerimizi geziyoruz. Sizin gibi pırıl pırıl gençlerimiz, yetenekli insanlarımız oralarda çalışıyorlar. Bizden istediğiniz bir şey var mı diye sorduğumuzda verdikleri cevap ‘Sadece bize güvenin’ oluyor. Biz, tüm gençlerimize güveniyoruz” ifadelerini kullandı.  

Demir, gündemdeki muhalefetin aday karmaşasıyla ilgili de bir soru üzerine AK Parti’nin yaptıkları karşısında muhalefetin Türkiye’yi köşeye sıkıştırmayı amaçladığını ve eski günlerine döndürmeye çalıştığını kaydederek; “Altılı masayı görüyorsunuz. Bunlar ülkeyi eski vesayet günlerine geri döndürmek istiyorlar. Her kafadan ayrı bir ses çıkıyor. Ülke yönetmenin ne demek olduğuna dair en ufak bir fikirleri yok. Onlar istiyor ki, IMF’ye tekrar borçlanalım, Doğu Akdeniz’deki tüm haklarımızdan vazgeçip enerji aramayalım, sınır ötesi terör operasyonları yapmayalım, milli savunma projelerimizi durduralım, şehir hastanelerimizi kapatalım, teröristleri serbest bırakalım, yerli ve milli tüm projeleri rafa kaldıralım, Kıbrıs’taki haklarımızdan vazgeçelim. Kusura bakmayın, artık eski Türkiye yok. Allah’ın izniyle 2023 seçimlerin Cumhurbaşkanımızı yüksek bir oyla devletin başında göreceğiz. 6’lı masa dedikleri ve altının tamamen boş olduğu bir masada aylardan beri toplanıyorlar. Bütün millet görüyor. Buradan bir şey çıkar mı? Bakın şimdiden bunlar birbirine çelme atmaya başladı.” İfadelerini kullandı.

Milletvekili Demir gençlere “Azimli, kararlı ve dirençli olun” nasihatinde bulundu.

Gençlere milletvekili olarak değil de devletine, bayrağına, toprağına bağlı bir vatandaş olarak konuştuğunu ifade eden Demir, ülkenin geleceğinin Recep Tayyip Erdoğan’dan geçtiğini vurguladı ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin de hiçbir beklentisi olmadan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yol arkadaşlığı yaptığını hatırlattı.

Gençler Milletvekili Demir’e üzerinde Türk bayrağı figürü bulunan özel işlemeli bir tablo hediye etti.

Demir, daha sonra gençlerin sevgi gösterileri arasında programdan ayrıldı.