Müjdat Gezen Dibeklihan’a Geliyor

Türk tiyatrosunun büyük üstadı ve aydınlanma mücadelesinin simge isimlerinden Müjdat Gezen Dibeklihan’a geliyor.

Müjdat Gezen Dibeklihan’a Geliyor
Müjdat Gezen Dibeklihan’a Geliyor

Türk tiyatrosunun büyük üstadı ve aydınlanma mücadelesinin simge isimlerinden Müjdat Gezen Dibeklihan’a geliyor. Ücretsiz etkinlik, Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü - Orhan Kemal Meydanı’nda 11 Mayıs Çarşamba saat 21:00’de başlayacak. Önce, büyük beğeni toplayan ve yıldızlar geçidine sahne olan Müjdat Gezen Belgeseli’nin özel gösterimi yapılacak. Belgesel filmin ardından da Müjdat Gezen’in kızı Elif Gezen’le birlikte katılacağı söyleşi gerçekleştirilecek. Söyleşiyi belgesel yönetmeni ve gazeteci Gökmen Ulu modere edecek.

Sanat yaşamının 62. yılını dolduran Müjdat Gezen’in hayatı belgesel oldu. Gökmen Ulu imzalı belgesel filmin ilk galası İzmir’de yapılmıştı. Türkiye’deki ikinci gösterimin adresi ise Bodrum Dibeklihan olacak. Usta sanatçının mesleki nitelikleri ve karakteristik özellikleri üzerinde durulduğu, bilinmeyen yönlerinin gözler önüne serildiği belgeselde, Gezen’in ailesi ve akrabalarının yanı sıra dostları ve öğrencilerinin özel röportajları yer alıyor.

YILDIZLAR GEÇİDİ

Belgeselin anlatıcıları arasında şu isimler var: Alper Kul, Barış Dinçel, Cem Yılmaz, Celal Ülgen, Cüneyt Arkın, Çağlar Çorumlu, Demet Akbağ, Dolunay Soysert, Erkan Can, Emre Kongar, Erol Evgin, Ezgi Mola, Gonca Vuslateri, Günay Karacaoğlu, İlker Ayrık, İlker Başbuğ, Kandemir Konduk, Mustafa Alabora, Perran Kutman, Savaş Dinçel, Şebnem Bozoklu, Şevket Çoruh, Temel Gürsu, Tınaz Titiz, Türkan Şoray, Türker İnanoğlu, Orhan Aydın, Özden İnönü Toker, Uğur Dündar, Yasemin Yalçın, Yıldız Kenter, Zülfü Livaneli.

ETKİNLİK ÜCRETSİZ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Belgesel film gösteriminin ardından, 62 yıldır Türkiye’nin yüzünü güldüren Müjdat Gezen söyleşiye katılacak. Söyleşide usta sanatçıya müzisyen kızı Elif Gezen de eşlik edecek. İzleyici sorularının da alınacağı söyleşiyi, Müjdat Gezen biyografisinin yazarı olan belgeselci ve gazeteci Gökmen Ulu modere edecek.