Muğla Ula Akarcadere 2 Göletinde Çalışmalar Süratle Devam Ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Muğla’ya yaptığı yatırımlarla Muğla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Muğla Ula Akarcadere 2 Göletinde Çalışmalar Süratle Devam Ediyor
Muğla Ula Akarcadere 2 Göletinde Çalışmalar Süratle Devam Ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Muğla’ya yaptığı yatırımlarla Muğla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Muğla ilimizde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

Dünya Turizminde önemli bir yere sahip olan Muğla ilimiz Turizmin yanı sıra son 16 yıldır aralıksız devam eden yatırımlarımızla tarımsal üretimde de önemli gelişmeler yaşanmıştır.

Muğla Ula Aakarcadere 2 Göletinde çalışmaların devam ettiğini açıklayan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, ‘Ula Akarcadere 2 Göletinin tamamlanmasıyla 1.284 dekar tarım arazisi sulanacak olup, sulu tarım ile birlikte yıllık 1.916.000 TL zirai gelir artışı sağlanmasının hedeflendiğini belirtti.

Aydın, ‘Akarcadere 2 Gölet’inin temelden yüksekliği 25 metre olup, 910.000 m3 su depolama hacmine sahip olduğunun altını çizerek, gölet inşaatımızda sıyırma kazısı, kondüvü imalatı ve çevre kirişi betonlaması tamamlanmış olup gövde dolgu ve enjeksiyon çalışmalarına da başlanmıştır. ’dedi.