Muğla Atatürk Stadı Yenileme Projesi: AK Parti Milletvekili Kadem Mete'den Açıklamalar

AK Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete, İl Başkanı Gültekin Akça, Menteşe ilçe Başkanı Mustafa Algan Muğla Atatürk Stadında hafta sonu incelemelerde bulunmuştu.

Muğla Atatürk Stadı Yenileme Projesi: AK Parti Milletvekili Kadem Mete'den Açıklamalar
Muğla Atatürk Stadı Yenileme Projesi: AK Parti Milletvekili Kadem Mete'den Açıklamalar

AK Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete, İl Başkanı Gültekin Akça, Menteşe ilçe Başkanı Mustafa Algan Muğla Atatürk Stadında hafta sonu incelemelerde bulunmuştu. Statla ilgili projeyi Muğlaspor yöneticileri ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü yetkilileri ile inceleyen Mete basın mensuplarına da açıklamalarda bulundu. Mete, çalışmaların temmuz ayı başında başlayacağını ifade ederek sezona yetiştirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz dedi. Mete açıklamalarına şöyle devam etti.

“Deprem analiz sonuçlarına göre stadın can ve mal güvenliği açısından risk oluşturmaya başlaması üzerine çalışmalarımıza başladık. Alınan tedbirlerle takımımız şampiyonluk yolunda saha anlamında herhangi bir sorun yaşamadı. Biz de sezonun da tamamlanmasını fırsat bilerek acilen projelerimizi inceledik. Muğla’mıza yakışır en modern projeyi uygulamak üzere harekete geçtik. 

Bizim amacımız Muğlaspor’umuzun maçlarını,  Muğla Atatürk Stadı’nda  gönül rahatlığıyla, spora ve sporcuya yakışır şekilde oynayabilmesidir. Bu sebeple bizler de heyetimizle birlikte modern görünümlü 6.000 kapasiteli çelik yapılı tribünlerimizin inşası için hazırlanan projeyi inceledik.

Bundan sonra ise, projeyi onaylatıp gerekli desteği alabilmek adına Gençlik ve Spor Bakanımız ve ilgili kurumlarımızla görüşeceğiz.  Şu an itibari ile tahliye işlemleri başladı. Buna müteakiben tribünlerimizin yıkım işlemi başlayacak. Sezona yetiştirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Muğla’mızın ortak değeri Muğlaspor’umuz  ve Muğlalı hemşehirlerimiz için çalışmaya, çabalamaya devam edeceğiz. “