Mehmet Tosun'un Adaylığı İYİ Parti Tarafından Resmen Açıklandı

İYİ Parti mahalli idarelerden sorumlu genel başkan yardımcısı Musavat Dervişoğlu bugün Kemal Kılıcdaroğlu ve Meral Akşener'in basın açıklamasından sonra  partilerinin Bodrum Belediye Başkan adayının Mehmet Tosun olduğunu açıkladı

Mehmet Tosun'un Adaylığı İYİ Parti Tarafından Resmen Açıklandı
Meral Akşener - Mehmet Tosun
Mehmet Tosun'un Adaylığı İYİ Parti Tarafından Resmen Açıklandı

İYİ Parti mahalli idarelerden sorumlu genel başkan yardımcısı Musavat Dervişoğlu bugün Kemal Kılıcdaroğlu ve Meral Akşener'in basın açıklamasından sonra  partilerinin Bodrum Belediye Başkan adayının Mehmet Tosun olduğunu açıkladı.

Musavat Dervişoğlu yazılı olarak yaptığı açıklamada;

 

"Sürecin en başından itibaren spekülasyonlara itibar edilmemesi hususunda hassasiyetimi dile getirmiştim.

İYİ PARTİ ve CHP arasında Türkiye’nin birçok yerinde hayata geçirilen seçim işbirliği Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile sınırlı kalmış, diğer ilçelerin tamamında işbirliği ruhuna zarar vermeden demokratik bir yarışın yaşanması karara bağlanmıştır.

Müzakerelerin en başından beri Bodrum ile ilgili farklı görüşlerin ortaya atıldığı, yerelde yetkili yetkisiz bazı kişilerin beyanları üzerinden kamuoyunda zihin bulanıklığı yaratıldığı hepinizin malumudur.

İYİ PARTİ olarak Bodrum’un hak ve hukukunu korumak, siyasi kaygılarımızın çok ötesindedir. Siyasi partilerin kararlarının da üzerinde bir kararın olduğu akıldan uzak tutulmamalıdır. Bu nedenle bizi ilgilendiren asıl konu Bodrum’un gönül ittifakıdır.

Buna göre, gönülleri birleştirecek kişi olarak gördüğümüz Sayın Mehmet Tosun’u sadece İYİ PARTİ’nin değil, Bodrum halkının Belediye Başkan Adayı olarak kamuoyuna ilan ediyor, kendisine üstün başarılar diliyorum." dedi.