Marmaris Kırmızı Beyaza Büründü

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Marmaris'te coşkuyla kutlandı. Marmaris Belediyesi'nin organize ettiği fener alayında bayrak ve meşalelerle yürüyen yüzlerce kişi bayram coşkusunu yüreğinde hissetti. Marmaris'te coşkuyla kutlandı. Marmaris Belediyesi'nin organize ettiği fener alayında bayrak ve meşalelerle yürüyen yüzlerce kişi bayram coşkusunu yüreğinde hissetti.

Marmaris Kırmızı Beyaza Büründü
Marmaris Kırmızı Beyaza Büründü
Marmaris Kırmızı Beyaza Büründü
Marmaris Kırmızı Beyaza Büründü
Marmaris Kırmızı Beyaza Büründü
Marmaris Kırmızı Beyaza Büründü
Marmaris Kırmızı Beyaza Büründü
Marmaris Kırmızı Beyaza Büründü

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Marmaris'te coşkuyla kutlandı. Marmaris Belediyesi'nin organize ettiği fener alayında bayrak ve meşalelerle yürüyen yüzlerce kişi bayram coşkusunu yüreğinde hissetti. Kutlamalarda ünlü sanatçı Onur Akın da unutulmaz bir konser verdi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Marmaris'te coşkuyla kutlandı. Cumhuriyetin 98. yılı dolayısıyla ilk tören sabah Atatürk Meydanı'nda yapıldı. Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle yapılamayan törene vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Törende Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral İbrahim Kurtuluş Sevinç ve Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay halkın bayramını kutladı. Öğrencilerin günün anlam ve önemiyle ilgili şiirler okumasının ardından geçit töreni gerçekleştirildi.

YÜZLERCE KİŞİ YÜRÜDÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı akşamı ise Marmaris Belediyesi'nin organize ettiği program gerçekleştirildi. Yüzlerce kişinin katıldığı fener alayı ve Onur Akın konseri bayram coşkusunu doruğa çıkardı.

Akşam saat 20.00'de Ketenci Otel önünde başlayan yürüyüşe Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Cumhur Çoban, CHP Marmaris İlçe Başkanı Zekican Balcı, İYİ Parti İlçe Başkanı Ali Toksoy, belediye başkan yardımcıları ve Marmarisliler katıldı. Ellerinde bayraklarla Atatürk Meydanı'na kadar yürülen vatandaşlar çalınan marşlara ve şarkılara da eşlik etti. Türk Chooper motosiklet grubunun başını çektiği kortejde Atatürk Meydanı’na yürüyen vatandaşları burada ünlü sanatçı Onur Akın konseri bekliyordu.

DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

Marmaris Belediyesi ve Muğla Büyükşehir belediyelerinin organize ettiği halk konserinde yüzlerce kişi hep bir ağızdan Onur Akın'ın şarkılarına eşlik etti. Akın'a teşekkür için sahneye çıkan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, burada bir kutlama konuşması yaptı. Marmaris'in Cumhuriyet'in kalesi olduğunu söyleyen Oktay, “Bugün 98 yaşını kutladığımız cumhuriyet zaman zaman saldırılara uğradı. Ama Mustafa Kemal Atatürk bize öyle bir eser bırakmış ki ne yaparlarsa yapsınlar yıkılmadı. Asla da yıkamayacaklar. İkinci yüzyıla 2 sene kaldı. Bizim yapmamız gereken ikinci yüzyılda ülkemizi Atamızın hedef olarak gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için daha çok çalışmaktır. Kararlıyız, iktidarı tekrar saraydan alıp halkımıza vereceğiz” dedi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Cumhur Çoban da bir konuşma yaparak halkın bayramını kutladı.