Genç Piyanistler Toprak Ev’de Dinleyicileriyle Buluşuyor

Genç Piyanistler Toprak Ev’de: 17.Uluslararasi Gümüşlük Müzik Festivali Dinleyicileriyle Buluşuyor

Genç Piyanistler Toprak Ev’de Dinleyicileriyle Buluşuyor
Genç Piyanistler Toprak Ev’de Dinleyicileriyle Buluşuyor

Gümüşlük Festival Akademisi kapsamında düzenlenen piyano ustalık sınıfına katılan 11 genç piyanist, 30 Ağustos Pazar akşamı, Gümüşlük Toprak Ev’de izleyici karşısına çıkacak. 18-30 Ağustos tarihleri arasında devlet sanatçısı Gülsin Onay, Fransız piyanist Jean-Marc Luisada ve sanatçı Gökhan Aybulus eğitmenliğinde yürütülen ustalık sınıfının son gününde genç piyanistler bilgi ve tecrübelerini Bodrumlu sanatseverlerle buluşturacak.

Bahçeşehir Koleji Fen Lisesi, Bodrum Marmara Koleji, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Hacettepe Üniversitesi Sanatlar Enstitüsü, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarları, Lefkoşa Türk Maarif Koleji, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Özel Sembol Anadolu Lisesi ve T.C. Ziraat bankası Güzel Sanatlar Lisesi’nden gelen, yaşları 11 ile 26 arasında değişen 11 yetenekli genç piyanist Toprak Ev’de festival dinleyicilerine benzersiz bir gece yaşatmaya hazırlanıyor.

Her sene olduğu gibi bu sene de elde edilecek konser geliri bir sonraki yılın GFA burs fonuna aktarılacak. Aydınlık bir gelecek için gençlerin her zaman desteklenmesi gerektiğini düşünen festival ekibi, bu misyon doğrultusunda gençleri sanatın usta isimleriyle buluşturmaya gelecek senelerde de devam edecek.

Festival kapsamında düzenlenen GFA piyano ustalık sınıfı bu sene ilk defa dijital ortamda 18 Ağustos Salı günü gerçekleşti. Dijital ortamda daha geniş coğrafyalara ulaşan GFA piyano ustalık sınıfı festivalin YouTube (www.youtube.com/c/gumuslukfest) ve Instagram (@gumuslukfest) adreslerinden 30 Ağustos Pazar gününe kadar çevrimiçi olarak yayınlanacak.

Festivalin ana mekanı olan 25 asırlık Antik Taş Ocağı, Toprak Ev ve Gümüşlük sahilindeki festival alanında gerçekleşecek konser ve film programlarının tamamına www.gumuslukfestival.org adresinden ve sosyal medya hesaplarından (@gumuslukfest) ulaşılabilir. Biletler Biletix internet sitesinden temin edilebilir.

 

  1. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festlivali Konser Programı

31 Ağustos 2020

Can Çakmur - Deniz Şensoy - Jamal Aliyev

6 Eylül 2020

Yuri Honing Acoustic Quartet

8 Eylül 2020

Daniel Zamir (Özel Kayıt Gösterimi)

 

 

12 Eylül 2020

Abate Berihun & ADDIS KEN Project (Özel Kayıt Gösterimi)

15 Eylül 2020

Çağ Erçağ - Erkin Onay - Gülsin Onay