Fatih Portakal Sevgisi Salona Sığmadı

5. Menteşe Kültür ve Sanat Şenlikleri kapsamında Menteşe’ye gelen gazeteci – yazar ve FOX Tv Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal Menteşe’de sevenleriyle buluştu.

Fatih Portakal Sevgisi Salona Sığmadı
Fatih Portakal Sevgisi Salona Sığmadı
Fatih Portakal Sevgisi Salona Sığmadı
Fatih Portakal Sevgisi Salona Sığmadı
Fatih Portakal Sevgisi Salona Sığmadı

5. Menteşe Kültür ve Sanat Şenlikleri kapsamında Menteşe’ye gelen gazeteci – yazar ve FOX Tv Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal Menteşe’de sevenleriyle buluştu. Türkiye’de Neler Oluyor? adlı söyleşi için Menteşe’ye gelen Fatih Portakal’ı görmek isteyenler, izdihama neden oldu. Fatih Portakal sevgisi salona sığmadı.

Söyleşi de Türkiye’nin yakın siyasi tarihi ve siyasal gelişimi hakkında bilgiler veren gazeteci – yazar Fatih Portakal, iktidarın ve muhalefetin siyasal söylemleri hakkında da paylaşımlarda bulundu.

Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde düzenlenen söyleşi de zaman zaman sorularda alan gazeteci – yazar Fatih Portakal, “Benim için önemli olan hangi partinin iktidar olduğu değil aslında. Çünkü ben devlete bakarım. Biz Devlet kültürü ile gelişmiş bir nesiliz. Hangi parti veya iktidar olursa olsun, eğer anayasayı uyguluyorsa, benim hak ve özgürlüklerimi koruyorsa, benim için önemli olan o” dedi.

Gazeteci – yazar Portakal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında yöneltilen bir soruya da “Ekrem Bey hakkında yorum yapmak için çok erken. Ama şunu söyleyebilirim ki, Ekrem İmamoğlu umut verici söylemleri olan bir belediye başkanı. İlerde ne olur onu bilemeyiz ama ülkemizin umuda ihtiyacı var.” dedi.

Türkiye’de neler oluyor söyleşi sonrası gazeteci – yazar Fatih Portakal’a şenliğe yapmış olduğu katkılarından dolayı Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş tarafından çiçek ve plaket takdim edildi. 

Başkan Gümüş, “Fatih Bey zaten her akşam evlerimize konuk oluyor. Haberleri sunarken olaylara olan bakış açısı, değerlendirmesi, bizim de o haberlere farklı bir açıdan bakmamızı sağlıyor. Fatih Bey’i bugün burada ağırlamaktan çok mutluyuz. İyi ki geldi, iyi ki bugün bizimle oldu. Fatih Bey’e ve bugün salona dolduran vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Hayranlarının yoğun ilgisi nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşayan Fatih Portakal, söyleşi sonrası kitap imzalayıp, fotoğraf çekildi.