CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Açıklandı

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı'nı açıkladı. 31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde CHP'nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Osman Gürün oldu.

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Açıklandı
CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı - Dr. Osman Gürün

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı'nı açıkladı. 31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde CHP'nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Osman Gürün oldu.

31 Mart seçimlerinde Muğla'da CHP adayının kim olacağı herkes tarafından merak ile beklenen aday 6 Aralık tarihinde Parti Meclisinin toplantısı sonrası açıklandı. Dr.Osman Gürün'ün adının açıklanması siyasi kulislerde hareketliliğe yol açtı. Mevcut başkan Dr.Osman Gürün yaptığı ilk açıklamada; 

"2014 yılında Büyükşehir Belediyesi oldunuz dediler ve bizler siz değerli hemşehrilerimizden aldığımız görev ve güvenle yaşamaktan ve hizmet etmekten gurur duyduğumuz Muğlamıza hizmet etmeye başladık. Olmayan bir belediyeyi kısa zamanda kurarak 13 ilçemize, 566 mahallemize hizmetlerimizle ulaşıyor, memnuniyetiniz için çalışıyoruz.

2014’de başladığımız Büyükşehir Belediyesi çalışmalarımızda yatırım ve projelerle daha dün gibi gelen 5 yılımızı doldurmak üzereyiz. Yaklaşan yerelseçimler öncesi partimizin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilmemde desteğini esirgemeyen başta Genel Başkanı’mız sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere parti meclisimize, MYK üyelerimize, il ve ilçe örgütlerimize teşekkür ediyorum. 

Vatandaşlarımızın güveni ve destekleri, onlardan aldığımız güçle 2019 Yerel seçimlerinde partimizin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak sevgi, hoşgörü ve güleryüzle hizmet anlayışı ile tüm Muğla’yı hizmetlerimizle kucaklamaya, değerli Muğlamıza değer katmaya devam edeceğiz. Çünkü biz Muğla’da yaşamaktan ve bu şehre hizmet etmekten gurur duyuyoruz." dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylarından Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon İzmir Travel Turkey Fuarında Fatih Bozoğluna vermiş olduğu ropörtajda; "Panik Yok Hizmete Devam" dedi. 

mehmet-kocadon-osman-gürün-açıklaması“Osman başkanıma hayırlı olsun. Evet bugün açıklandı. İnşallah başarılı bir seçim kampanyası olur ve tekrar Cumhuriyet Halk Partimiz kazanır…”

Büyükşehir Belediye Başkanlığı için iddialı bir adaydınız şimdi ne olacak?

Seçim atmosferine girdiğimizde özellikle bir isim Türkiye’de tanıyorsa ve yöresinde artık bir marka olmuş demektir. Tabii ki birçok dedikodulara da maruz kalıyoruz. Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nden Büyükşehir belediye başkanlığına müracaat ettim. Onun dışında hiçbir yere müracaatım yok, görüşmüşlüğüm de yok. Ama nedense her gün bizi bir yerlere transfer ediyorlar, bir yerlere geçiyorlar. Şu anda öyle bir düşüncem yok…”

Fatih Bozoğlunun Başkan Kocadon ile Ropörtajının tamamına Bodrum Gündem'den ulaşabilirsiniz.

CHP Parti Meclisi toplantısında Muğla'nın bazı İlçe Belediye Başkan Adaylarıda açıklandı. Açıklanan isimler şöyle; 

Dalaman; Muhammed Şaşmaz,

Datça; Gürsel Uçar,

Kavaklıdere; Kenan Ay,

Menteşe; Bahattin Gümüş,

Milas; Muhammed Tokat,

Ula; Ümit Karaaslan. 

Açıklanan isimler arasında Bodrum, Marmaris, Fethiye,Yatağan, Seydikemer, Ortaca ve Köyceğiz  başkan adayları bulunmuyor. Bu açıklamaların ardından CHP'nin Bodrum, Marmaris ve Fethiye adaylarının kimler olacağı merak konusu oldu. Büyükşehir Başkan Adayının açıklanmasının ardından Muğlada Siyaset arenasında hareketli saatlerin yaşanacağı belirtiliyor. Siyasi kulislerde önümüzdeki hafta süpriz açıklamaları görebiliriz. 

Ayrıca AK Parti Muğla'da Milliyetçi Hareket Partisinin adayına destek verecek, aynı şekilde İYİ Parti ise Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayını destekleyecek.