Bodrum'da Şiddetli Yağışta Ev ve İşyerlerini Su Bastı

Kuvvetli sağanak yağış nedeniyle Yakaköy, İslamhaneleri, Yalıkavak, Peksimet ve Kadıkalesi mahallelerinde çok sayıda ev ve iş yeri sular altında kaldı.

Bodrum'da Şiddetli Yağışta Ev ve İşyerlerini Su Bastı

Bodrumda birkaç gündür devam eden yağmur dün akşam saatlerinde etkisini artırdı.

Kuvvetli sağanak yağış nedeniyle Yakaköy, İslamhaneleri, Yalıkavak, Peksimet ve Kadıkalesi mahallelerinde çok sayıda ev ve iş yeri sular altında kaldı. Yağmur suları nedeniyle Bodrum-Turgutreis kara yolu da trafiğe kapandı. Trafik ekipleri Dereköy kavşağıdan itibaren Turgutreis istikametinde yolu tek şerit olarak konttrollü bir şekilde verdi. 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, zarar gören bölgede incelemelerde bulundu.

Başkan Aras, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede son üç gündür yağışın etkili olduğunu söyledi. Bazı bölgelerin yağıştan daha çok etkilendiğini ifade eden Aras, “Yağış özellikle altyapı çalışması devam eden yerleri daha çok etkiledi. İslamhaneleri Mahallesi’nde uzun yıllardır çözülemeyen altyapı sıkıntısı böyle bir duruma yol açtı. Bölgede incelemeler yapıyoruz. Yaklaşık 15 civarında evin zemin katlarına su girdiğini gördük. Vatandaşlarımızın eşyaları tahrip olmuş, zor durumdalar. Kaymakamımızla da görüştük, hem AFAD hem de belediye tarafından zararlar kesinlikle tazmin edilecektir.” diye konuştu.