Başkan Aras İktidara Dalaman’dan Seslendi: “Muğla’lınin Vergisi Nereye Gidiyor?”

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ahmet Aras, seçim çalışmalarını Dalaman’da sürdürdü. Aras, Gürköy ve Kargınkürü mahalle buluşmalarında vatandaşa seslendi.

Başkan Aras İktidara Dalaman’dan Seslendi: “Muğla’lınin Vergisi Nereye Gidiyor?”
Başkan Aras İktidara Dalaman’dan Seslendi: “Muğla’linin Vergisi Nereye Gidiyor?”
Başkan Aras İktidara Dalaman’dan Seslendi: “Muğla’lınin Vergisi Nereye Gidiyor?”
Başkan Aras İktidara Dalaman’dan Seslendi: “Muğla’lınin Vergisi Nereye Gidiyor?”
Başkan Aras İktidara Dalaman’dan Seslendi: “Muğla’lınin Vergisi Nereye Gidiyor?”
Başkan Aras İktidara Dalaman’dan Seslendi: “Muğla’lınin Vergisi Nereye Gidiyor?”

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ahmet Aras, seçim çalışmalarını Dalaman’da sürdürdü. Aras, Gürköy ve Kargınkürü mahalle buluşmalarında vatandaşa seslendi. Aras, “Muğla'dan 10 yılda 59 milyar vergi topluyorlar. Geri bize verdikleri para 3 milyar. O paranın geri kalanı nereye gidiyor?” dedi

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayı ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, seçim çalışmaları kapsamında Gürköy ve Kargınkürü Mahallesi sakinleriyle buluştu, Atatürk ve Seyfettin İnce Caddelerinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Mahalle buluşmalarında bölge halkının sorunlarını dinleyen Aras, kendisine yöneltilen sorulara yanıt verdi. Muğla'ya hizmet etme şansı yakaladıklarını ifade eden Aras, bölgenin içme suyu sorununu çözeceğinin sözünü verdi. Mahalle buluşmalarında Aras’a CHP Dalaman Belediye Başkan Adayı Sezer Durmuş ve CHP Dalaman İlçe Başkanı Bilal Sarıhan eşlik etti.

Mahalle buluşmalarında yaşamını, Bodrum Belediye Başkanlığı dönemini ve hayata geçirdiği projeleri anlatan Muğla Belediye Başkan Adayı Aras, bölgenin sorunlarını bildiklerini ve çözüm üreteceklerini söyledi. Mahalle sakinlerine seslenen Aras, “Sezer Başkan bütün projelerini anlattı. Hepsine destek olacağım. Ben artık böyle büyükşehir, küçük şehir ayrımını ortadan kaldırdım. İmkan varsa hepsi birleştirilir. İlçe belediyesiymiş, büyükşehir belediyesiymiş, devletmiş bütün imkanlar birdir, devlet bir bütündür. Belediyesi ayrı, kaymakamlığı ayrı, bakanlığı ayrı olmaz. Biz son 20 yıldır bunları yaşıyoruz. Vatandaşların verdiği vergiyle oluşan devlet bütçesi, kurumlar tarafından yönetilir. Ayrı gayrı olamaz. Ayrımcılık yapılamaz. Biz yapmıyoruz” dedi.

“VATANDAŞIN KESESİNE DOKUNAN ÇALIŞMALAR YAPMAK ZORUNDAYIZ”

Artan ekonomik krizle birlikte düşen alım gücüne vurgu yapan Aras ,sosyal belediyeciliğin tam da bu zamanlarda yapılması gerektiğine dikkat çekti. Aras, “Hayat ateş pahası oldu. Buradan bir hastanızı Muğla'ya hastaneye getirseniz sizler otelde kalmak zorunda kalacaksınız. Otel paralarından haberiniz var mı? O yüzden eğer belediyecilik yapacaksak, oraya gelen o hastanın, canı burnunda olan insanın derdini çözmemiz lazım. O yüzden bir tane refakatçi evi yapacağım Muğla’da. Muğla’nın her bölgesinden gelen hastası olan vatandaşlarımız gelecek orada belediye imkanlarıyla hastasına refakat edecek. Çocuklarımız üniversiteye geliyorlar. Şimdi ev kiraları olmuş ateş pahası. Geçen gün Kötekli’ye bir öğrenci evine gittim kiralardan, faturalardan şikayetçiler. Bize yardım edin dediler. Ben de dedim ki tamam arkadaşım. Ben belediye yurdunu yapacağım. Gürköy’den bir çocuğumuz üniversiteyi kazansa kırk kere düşürür ailesi. O yüzden yurdu da oraya yapıp en azından oraya gelen öğrencilerimizi daha rahat bir ortamda eğitimlerini sağlamasını da gerçekleştirmek zorundayız. Bu ekonominin bu kadar bozuk olduğu bir ortamda vatandaşların en azından biraz kesesini dokunacak bazı çalışmalar yapmak zorundayız. Ülkemizde insanlar perperişan durumda. Bunlar başkalarına kahramanlık yapıyor. Milliyetçilik dediğin budur. Milliyetçilik kendi vatanını milletini düşünmektir. Gidip de Arap coğrafyasına milyarlarca dolar parayı aktarmak değildir. Ama bunlar bunu yapıyorlar. Biz bunu yapmayacağız. Biz bu memleketin kaynaklarını, bu memleketin menfaatleri için kullanıyoruz. Muğla’nın kaynakları Muğla’nın menfaatine kullanılır. Muğla'dan 10 yılda 59 milyar vergi topluyorlar. Geri verdikleri para bize 3 milyar. Yani hepimizden topladığı paranın neredeyse 30’da birini veriyor bize. O paranın geri kalanı nereye gidiyor? Allah bilir nereye gittiğini, herkes görüyor yaşıyor“ ifadelerini kulandı.

DURMUŞ’TAN YENİ SANAYİ SİTESİ SÖZÜ

Mahalle buluşmalarında Dalaman Belediye Başkanını ve mevcut yönetimi eleştiren CHP Dalaman Belediye Başkan Adayı Sezer Durmuş, “Belediye şu anda bir borç batağında. Geldiğimizde bizi zor günler bekliyor ama bu bahanenin arkasına sığınma şansımız yok. 6 ay içerisinde yapacak olduğumuz tasarruflarla ve gelirlerle yeni bir sanayi sitesi yapacağız, büyüteceğiz sanayi sitesini büyüteceğiz. Oradan alacak olduğumuz dükkân kiralarıyla,  akaryakıt istasyonundan yaptığımız tasarruflarla, elektrikten yaptığımız tasarrufla büyüteceğiz. Yılda on milyonun üzerinde bir tasarruf yapmayı planlıyoruz. Bu da bizim için büyük bir gider. Bunu önlediğimiz takdirde zaten hizmetin birçoğunu yapmış olacağız” diye konuştu.