Aslan 24. Zaferini Kutluyor!

Trendyol süper lig 2023-2024 sezonunun şampiyonu ise rekor puan olan 102 olarak ipi göğüsledi.

Aslan 24. Zaferini Kutluyor!
Aslan 24. Zaferini Kutluyor!

Trendyol süper lig 2023-2024 sezonunun şampiyonu ise rekor puan olan 102 olarak ipi göğüsledi. Okan Buruk ise şampiyonluğu alarak üst üste zafere ulaştı.

Sezonun ise ilk hedefi İcardi’yi kadrosuna katarak ön plana çıkmıştı. Ve 25 gol ile gol kralı olmuştur. Galatasaray bir gol kralı daha çıkarmıştı. Bu sezon ise çok zor olanı yaptı. Rakip çok zor. Ortam ise stresli idi. Birçok yeni oyuncu alarak hem çilek hem de işçi transferleri ile tüm dünyaya damga vurmuştu.

 Hem lig hem Avrupa hedefi ile yola başladı. Önce elemeler sonra da grup ta kendisinden bahsederek dünya takımı olduğunu belirtti.

Şampiyonlar liginden Avrupa ligine geçişte tatsız elenmesi ve Var ile sıkıntıları ne kadar çoğalsa da zor durumu atlatıp konsantrasyon elde ederek başarılarının bir yenisini de eklemiş oldu. Anlatılan ve yaşanılanlar ne olursa olsun tüm sıkıntıların üstesinden gelen bir takımdır.

Yeni başkanlık seçiminden tutalım da ezeli rakiplerinin amatör saldırılarının üstesinden tek tek gelmiştir. Bu başarılar ise ancak sportif olarak gelerek cevap olarak verilmiştir.

24 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu

18 Türkiye Kupası

17 Türkiye Süper Kupası

1 Uefa Kupası

1 Uefa Süper Kupası

Ve daha neler neler.

Bu başarılı bir takımın neler yaptığı ise aklımız da değil belgelerle mevcuttur. Önce Avrupa devleri sonra da ülke takımları.

Şimdi hedef ise 5. Yıldız ve artık yeni bir formatta Şampiyonlar ligi. Artık bunlar bize normal geliyor. 1959 kurulan bu ligin 24 şampiyonu sadece Galatasaray’a mazhar olmuştur. Ayrıca 11 kez de 2. Olmuştur. Ve bunun ile aslında zaferini belli ediyor. En yakın rakibine 5 şampiyonluk farkı yapan aslanda tarih yazma devam ediyor. Nice zaferlere anlı şanlı GALATASARAY.