Alkışlarla Uğurlandılar

8 gün boyunca Marmaris’te devam eden orman yangınlarının söndürülebilmesi için diğer şehirlerden gelen itfaiye ekipleri dün itibariyle ilçeden ayrılmaya başladı.

8 gün boyunca Marmaris’te devam eden orman yangınlarının söndürülebilmesi için diğer şehirlerden gelen itfaiye ekipleri dün itibariyle ilçeden ayrılmaya başladı. Ekipler alkışlarla uğurlandı.

Marmaris’in yangınlarla imtihanında ilçeye destek olmak için şehir dışından gelen itfaiye ve belediyenin diğer birimleri teker teker ilçeden ayrılmaya başladı. Dün itibariyle aktif yangınların sona ermesiyle ekiplerin bir bölümü soğutma çalışmaları için kalırken, bir bölümü ise yardıma ihtiyacı olan diğer ilçelere hareket etti. Yangının 2. gününde ilçeye gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipler dün Menteşe’ye destek vermek için Marmaris’ten ayrıldı.

Konvoy halinde Hisarönü Mahallesi’nden geçen ekiplere halk minnet duygusunu alkışlar ve tezahüratlarla gösterdi. Turgut’taki alevlere müdahale eden Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı hem itfaiye hem diğer araçlar ise yine Turgutluların alkışları arasında köy meydanından geçti.

DAYANIŞMA İÇİNDEYİZ

Sakarya, Aydın, Eskişehir ve Muğla Büyükşehir Belediyeleri ekipleri bugün de Marmaris Belediyesi’ni ziyaret etti. Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk’ün ağırladığı ekipler Marmarislilerin büyük bir dayanışma içinde kendilerine destek olduğunu belirtti. Başkan Yardımcısı Öztürk, Marmaris halkının bu zor günlerinde kendilerine yapılan bu yardımları asla unutmayacağını söyleyerek daha güzel günlerde buluşma dileğiyle ekipleri uğurladı. Belediye personeli de var güçleriyle yangına müdahale eden ekiplere alkışlarla teşekkür etti.