3 Ay Boyunca İşverenin Maliyeti Sıfır

İMEAK Deniz Ticaret Odası Marmaris Şubesi İstihdam 2019 projesi kapsamında Bozburunda bir toplantı düzenledi.

3 Ay Boyunca İşverenin Maliyeti Sıfır
3 Ay Boyunca İşverenin Maliyeti Sıfır

İMEAK Deniz Ticaret Odası Marmaris Şubesi İstihdam 2019 projesi kapsamında Bozburunda bir toplantı düzenledi.

Toplantıya Marmaris İlçe SGK müdürü Zennur Karademir ,SGK şefi İbrahim korkmaz katılırken İMEAK Deniz Ticaret Odası Marmaris Şube Yönetim Kurulu Başkanı Halil Bağlı ,şube yönetim kurulu başkan yardımcısı Mehmet Poyraz ,yönetim kurulu üyeleri Talat Kaygusuz, Nail Balcı  ,şube müdürü Çağla Akkuş ,meclis üyeleri İdris Uçar ve Hasan Hüseyin Ertuğrul  , çok sayıda  Bozburunda bulunan üye firmalar katıldı.

Toplantıda söz alan  İMEAK DTO Marmaris şube yönetim kurulu başkanı Halil Bağlı :  ‘İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında iş dünyamıza, girişimcilerimize 8 farklı teşvik sunuluyor ve bunları pek çoğu tarihi destekler şeklinde.

Ben size bunlardan özellikle çok önemli gördüğüm ikisinden bahsedeceğim.

Birincisi; nisan ayı sonuna kadar sağlayacağınız her ilave istihdamın tam 3 ay boyunca ücretini, sigorta primlerini ve vergisini devlet karşılıyor. Bu 3 Ay Boyunca İşverenin Maliyeti Sıfır.

2.021 TL ücret ve 1.113 TL sigorta ve vergiler olmak üzere 3.134 TL’yi devletimiz karşılamış olacak. İşveren cebinden sıfır maliyetle yeni bir işsiz kardeşimizi işe almış olacak.

Devamındaki 9 ay boyunca da devletimiz sigorta primlerini ve vergileri ödemeye devam edecek. Yani aylık 1.113 TL’yi devletimiz karşılayacak. Biz işverenler olarak sadece çalıştırdığımız kardeşimize ücretini ödeyeceğiz.

İş alınacak kişi kadın, genç ve engelli ise 9 aylık süre 15 aya kadar uzamış olacak.

Yine imalat sanayi ve bilişim sektöründe aylık 1.113 TL olan prim ve vergi teşviki 2.712 TL olarak verilecek.

Buradan iş dünyasına çağrıda bulunuyorum. Gelin bu tarihi teşvikten yararlanın. Böyle bir teşviki hayata geçirdiği için hükümetimize çok teşekkür ediyoruz.’ Dedi.